Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Ráda bych se prosadila v české nejvyšší soutěži, říká opora prvoligových Hostivic Bačáková

21/12/2023 | soutěže
Teprve osmnáctiletá brankářka pražské Slavie Barbora Bačáková sbírá zkušenosti v prvoligových Hostivicích, se kterými bojuje o postup do MOL Ligy. Talentovaná gólmanka, která je členkou širší nominace v juniorské reprezentaci, na svou premiérovou šanci v národním týmu stále čeká. Na svých výkonech chce nadále tvrdě pracovat a prosadit se v nejvyšší soutěži.
Ráda bych se prosadila v české nejvyšší soutěži, říká opora prvoligových Hostivic Bačáková

Letos sbíráte zkušenosti v prvoligových Hostivicích a sezonu máte rozjetou skvěle. Myslíte v týmu na postup mezi elitu?
Mám radost, že můžu hrát v letošní sezoně i za Hostivice, kde čerpám hodně rad a zkušeností. Za příležitost zachytat si v nejvyšší soutěži bych byla moc ráda, myslím, že bych se zase o krok posunula.

Jak vás přijali nové spoluhráčky v Hostivicích? Byla to pro vás náročná změna?
Holky v Hostivicích mají super kolektiv, do kterého mě přijaly výborně. Nejprve jsem z toho byla nervózní, ale teď se na každý zápas s nimi moc těším.

Vaším mateřským klubem je pražská Slavia, kde stále působíte v jeho béčku, jste také oporou v týmu dorostenek. Čeho byste v kariéře chtěla dosáhnout? 
Házená mě baví a jsem ráda za každou příležitost si zachytat. Ráda bych se prosadila v české nejvyšší soutěži a třeba se v budoucnu dostala ještě dál.

Jak vnímáte rozdíl mezi první dorosteneckou a první seniorskou ligou?
Hráčky v první lize žen jsou starší, zkušenější a jejich rány jsou rychlejší. Ze začátku to pro mě bylo těžké, ale s postupem času jsem si zvykla a teď pro mě není žádný problém.

Sledovala jste mistrovství světa? V barvách Slavie se v reprezentačním kádru představila Petra Kudláčková a Julie Franková. Anna Jestříbková navíc působila ve Slavii ještě minulý rok. Měla jste možnost s těmito hráčkami trénovat?
Ano, mistrovství jsem sledovala a holkám jsem moc fandila. Petra Kudláčková byla od začátku mým velkým vzorem, takže je pro mě vždy čest, když mám možnost si s ní i s ostatními hráčkami žen zatrénovat a pochytit pár rad.

V této sezoně jste zaskakovala v rámci MOL Ligy v Písku za Petru Kudláčkovou. Jaký to byl pocit?
Samozřejmě jsem byla nervózní, ale měla jsem i radost. Jsem ráda, že ve mně pan trenér měl důvěru a vzal mě s sebou. I přesto, že jsem se v zápase do branky nedostala, to pro mě byla příjemná zkušenost.

Na pozici brankářek je ve Slavii i v juniorské reprezentaci velký přetlak. Jak se s tím vyrovnáváte?
Rozhodně to pro mě není nijak stresující. Beru to pouze jako další výzvu na sobě zapracovat a posunout se dál.

Jak jste se k házené dostala?
Sport mě bavil už od dětství. Nejprve jsem chtěla zkusit atletiku, které jsem po chvíli nechala, a tak jsem zkusila házenou, kterou v tu dobu ještě hrála moje matka v pražských Vršovicích. 

Kdo je vaším házenkářským vzorem?
Můj největší vzor je Katrine Lunde, brankařka Vipers Kristiansand, kterou jsem měla možnost vidět chytat i na půdě Slavie během letní přípravy.

Jakým koníčků se ráda věnujete ve volném čase?
Momentálně jsem v maturitním ročníku na hudebním gymnáziu, které je časově velmi náročné, tedy volného času moc nemám. Hudba je ale zároveň i mým koníčkem, takže jsem ráda, že se jí v rámci školy mohu věnovat.

Jakou máte podporu v rodině?
Rodiče mě podporují již od samých začátků. Od dětství se mnou jezdili na turnaje po celé republice a vždy tu pro mě byli, i když se mi nedařilo.

FOTO: Instagram Barbory Bačákové