Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Kanonýrka Galušková je po čtyřech letech zpátky v reprezentaci: Je to obrovská motivace

20/09/2022
Dlouhodobě patří ke špičce MOL Ligy, ale v reprezentaci má na kontě jen šestnáct startů. Teď ale Veronika Galušková zaujala nového trenéra národního týmu žen Benta Dahla, který ji nominoval na přípravný kemp v Praze na přelomu září a října. „Jsem ráda, že po takové době dostanu šanci,“ libuje si 24letá pravá spojka.
Kanonýrka Galušková je po čtyřech letech zpátky v reprezentaci: Je to obrovská motivace

Galušková dlouho táhla pražskou Slavii, poté se ale vrátila do rodné Plzně a loni hned ve své první sezoně dotáhla Západočešky nečekaně do finále. Jakožto nejlepší střelkyně soutěže získala ocenění pro hráčku sezony MOL Ligy. A takovou házenkářku si přeje ozkoušet i norský kouč Dahl. „Chci se ukázat, je to pro mě obrovská motivace,“ prozrazuje kanonýrka.

Na zajímavou zkušenost pod novým trenérem se těší. „Pan Bašný byl skvělý kouč. Ale po čase je změna potřeba. Určitě od nového trenéra načerpáme spoustu nových poznatků,“ věří Galušková, která září i navzdory zdravotnímu stavu.

Už přes tři roky ji totiž trápí únavová zlomenina holenní kosti. Na bolest si zvykla. „Nic se nemění. Ani k horšímu, ani k lepšímu. Je to stejné jako loni,“ říká tahounka DHC Plzeň. Zdravotní trable chce stoprocentně vyřešit až po kariéře. Otázkou je, jak dlouhá bude. Galušková totiž už dříve prohlásila, že chce v brzkém věku děti. A nově prozradila jednu novinku. „Příští rok se budu vdávat,“ usmívá se.

Také proto před sezonou neuvažovala o změně působiště a zůstala v rodinném prostředí na západě Čech. A pokusí se zopakovat stejný úspěch jako loni. Záleží jí především na tom, aby se dařilo týmu. „Obhájit individuální ocenění pro mě není primární cíl. Ale samozřejmě když se to povede, budu ráda,“ podotýká.

Zatím opět dominuje střeleckým tabulkám. Po třech kolech má na kontě 26 branek a celkově mezi svými konkurentkami zaujímá v této statistice třetí místo. V posledním střetnutí nasázela do sítě Mostu šest gólů, porážku svého týmu ale neodvrátila.

V utkání druhého kola s Olomoucí poměřila síly i s 18letou hvězdou Natálií Kuxovou, vítězkou ankety Talent sezony 2021/2022. „Super, že na takhle mladých hráčkách stojí tým. Brzy potkáme v reprezentaci,“ doufá Galušková, která stejnou anketu ovládla o čtyři roky dříve.