Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Školský pohár chlapců 2024: Kvalitní výkony i nová přátelství. Slavila ZŠ Újezd u Brna

20/05/2024
Školský pohár je jednou z nejstarších soutěží pro mládež ve všech sportovních odvětví u nás. Probojovat se do finálových kol je pro všechny účastníky náročnou výzvou. Letošní ročník chlapských výběrů hostily od 15. do 17. května Liberec. Pohár nakonec získala ZŠ Újezd u Brna.
Školský pohár chlapců 2024: Kvalitní výkony i nová přátelství. Slavila ZŠ Újezd u Brna

Dlouhá cesta se zlatou příchutí. Žáci šestých a sedmých tříd ze ZŠ Újezd u Brna zakončili turnaj výhrou. „Turnaj byl dobrý, tým byl nejlepší. Jsme sehraní, přijeli jsme, abychom vyhráli," míní hned po předání zlatých medailí Tomáš Flajšinger, který by chtěl jednou hrát za českou reprezentaci.

S výkony svých svěřenců je spokojena i Hana Pešáková. „Pro naši školu je to úspěch. Už v minulosti jsme se zúčastnili a byli úspěšní. Je ale těžké to obhájit," zmiňuje učitelka tělocviku na Základní škole Újezd u Brna.

„Přiznám se, že jsem ani nevěřila, že to můžeme dotáhnout takhle daleko. Na kluky jsem pyšná. Turnaj byl náročný," říká s nadšením Pešáková, která také dříve házenou hrála. Proto ji na hodinách tělesné výchovy zařazuje do programu.

Foto + foto TOP: David Švarc

Celkové pořadí:

 1. ZŠ Újezd u Brna

 2. ⁠ZŠ Komenského Náchod

 3. ZŠ Polanka

 4. ⁠ZŠ Pohůrecká ČB

 5. ⁠ZŠ Zruč n. Sáz.

 6. ⁠ZŠ Dobiášova Liberec

 7. ZŠ Školní V. Meziříčí

 8. ZŠ a MŠ Jaroše Louny

 9. ZŠ Masarykova V. Bystřice

 10. ⁠ZŠ Zubří

 11. ZŠ Bolevecká Plzeň

 12. ⁠ZŠ Bítovská Praha

Národní finále Školského poháru chlapců se uskutečnilo díky podpoře firmy EAST – WEST Line s.r.o.