Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Školský pohár 2023: Vítězem u chlapců ZŠ Antonína Baráka z Lovosic, mezi dívkami slavila písecká ZŠ Edvarda Beneše

25/05/2023 | mládež
Finálové turnaje Školského poháru 2023 jsou minulostí. Závěrečná klání, které hostily Olomoucký a Jihočeský kraj, ovládly školy z Lovosic a Písku. Jak parádní bitvy vypadaly?
Školský pohár 2023: Vítězem u chlapců ZŠ Antonína Baráka z Lovosic, mezi dívkami slavila písecká ZŠ Edvarda Beneše

Chlapci

Finále Školského poháru v Milevsku nabídlo parádní házenkářské bitvy. Všech pět utkání se povedlo ve skupině A ovládnout ZŠ Antonína Baráka z Lovosic, a to i díky těsné výhře nad Masarykovou ZŠ Velké Meziříčí, ve skupině B pak byla bezchybná ZŠ Zubří, na druhém místě skončila ZŠ Újezd u Brna.

Souboj čtyř nejlepších celků pak vygradoval v play off, napínavé semifinálové bitvy nakonec zvládly lépe Velká Bystřice a Lovosice, které si tak ve finále střihly odvetu o pohár. Tentokrát se drama ze skupiny neopakovalo, úspěšnější byla ZŠ Antonína Baráka a stala se tak vítězem prestižního Školského poháru 2023!

Bitvu o třetí příčku musely rozhodovat až sedmičky. Zubří nakonec udolalo Újezd u Brna 16:15 (11:11 po základní hrací době). Bitvu o páté místo zvládlo Velké Meziříčí.

 

Foto: Miloš Vrátný

Konečné pořadí:

1. ZŠ Antonína Baráka, Lovosice
2. Masarykova ZŠ Velká Bystřice
3. ZŠ Zubří
4. ZŠ Újezd u Brna
5. ZŠ Školní Velké Meziříčí
6. ZŠ náměstí Svobody 2, Praha
7. ZŠ Polanka nad Odrou
8. ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice
9. ZŠ Školní náměstí Sezimovo Ústí
10. Bolevecká ZŠ Plzeň
11. ZŠ Schulzovy sady Dvůr Králové nad Labem
12. ZŠ Dobiášova Liberec

INDIVIDUÁLNÍ OCENĚNÍ:
Nejlepší střelec: Nikolas Fexa – 59 branek – Velké Meziříčí
Nejlepší brankář: Adam Novoměstský – Újezd u Brna
Nejlepší hráč: Tomáš Tomanec – Velká Bystřice

Dívky

Také mezi dívkami byly k vidění napínavé souboje. Skupina A olomouckého programu patřila ZŠ Zubří, ve skupině B se hojně dělily body, nejvíc jich nakonec brala ZŠ Písek. Do semifinále postoupil ještě Cheb a Plzeň.

 

Vyřazovací boje přinesly jedno extrémně vyrovnané a druhé jednoznačné utkání. Zubří podlehlo Plzni o dvě branky 15:17, Písek naopak přehrál Cheb 18:9 a začal svoji pouť za pohárem. Finále se západočeskými protihráčkami nabídlo velkou přetlačovanou, uspěl nakonec Písek o gól 15:14.

Třetí místo bralo Zubří, které zvítězilo 18:9, čtvrtý tedy skončil Cheb. Bitvu o pátou příčku zvládl lépe Havířov-Šumbark výhrou 18:13 nad Přerovem. Rozstřel sedmiček v zápase o sedmé místo zvládl zase Most.

Konečné pořadí:

1. ZŠ Edvarda Beneše, Písek
2. 31. ZŠ Plzeň
3. ZŠ Zubří
4. 5. ZŠ Cheb, Matěje Kopeckého 1
5. ZŠ M. Pujmanové Havířov-Šumbark
6. ZŠ Přerov, Za Mlýnem 1
7. 7. ZŠ Jakuba Arbesa Most
8. ZŠ Otokara Březiny Jihlava

Foto + Foto TOP: Klára Sovová