Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MOL Liga: Olomouc vydřela remízu v Mostě! Písek a Kynžvart slaví domácí výhry, padly Slavia i Plzeň

20/11/2022 | soutěže
Program 8. kola MOL Ligy je u konce. Slavia po dlouhé době ztratila, když prohrála doma s Dunajskou Stredou. Na formu zpřed reprezentační pauzy navázal Písek, který porazil Porubu. Kynžvart si jednoduše poradil se Stupavou a Plzeň i přes dorovnání v závěru nakonec podlehla Iuventě. V neděli se dohrávaly dva zápasy, ve kterých si Šaľa zastřílela ve Zlíně a Olomouc dokázala remizovat v Mostě.
MOL Liga: Olomouc vydřela remízu v Mostě! Písek a Kynžvart slaví domácí výhry, padly Slavia i Plzeň

Slavia nezvládla vyrovnaný duel s Dunajskou Stredou

DHC SLAVIA PRAHA – HC DAC DUNAJSKÁ STREDA 28:31 (12:18) | 19.11.2022

Nejvíce branek: Weisenbilderová 6, Holečková 4, Franková 4, Vostárková 4 – Élő 9, Juhos 6, Hornyák 4

Rozhodčí: Lukáš Veselý – Jan Zelenka

Sedmimetrové hody: 7/5 – 6/4

Vyloučení: 3:4

Diváci: 105

Slavia vstoupila do utkání s Dunajskou Stredou špatně. Slovenky si už po pěti minutách dokázaly vytvořit náskok. Pražanky se pak pokusily dotáhnout, jenže sedmičku, kterou mohly stav srovnat, neproměnily. Slovenky následně pomalu unikaly, během 20. až 24. minuty vstřelily tři góly v řadě, což se jim do konce poločasu povedlo ještě jednou, a do kabiny se šlo za stavu 12:18.

Vstup do druhé půle zvládly Pražanky mnohem lépe. Za deset minut nastřílely soupeři sedm gólů a nechaly ho skórovat jen jednou. Kýžené vyrovnání ale nepřišlo. Slavia mu byla blízko ještě v 50. a 59. minutě. Vyrovnat však nezvládla ani jednou a Dunajská Streda pak rozhodla dvěma trefami v poslední minutě.


Foto + Foto TOP: DHC Slavia Praha

Písek navázal na formu z období před reprezentační pauzou

SOKOL PÍSEK – DHC SOKOL PORUBA 29:22 (14:12) | 19.11.2022

Nejvíce branek: Korešová 10, Stellnerová 6, E. Svobodová 5 – Konečná 6, Hiraldo 5, Ka. Rajová 3

Rozhodčí: Milan Hájek – Tomáš Kozler

Sedmimetrové hody: 0 – 4/3

Vyloučení: 5:3

Diváci: 225

Do duelu přijely oba týmy v oslabených sestavách. Písek nastoupil ve třinácti házenkářkách, Poruba dokonce jen v jedenácti. Lepší úvod měl Písek, ten se dostal do tříbrankového náskoku. Porubě se ale dařilo na soupeřovy branky odpovídat. Od 13. minuty pak Jihočešky třikrát v řadě skórovaly a znovu odskočily. Ostravankám se ale podařilo ještě stáhnout alespoň na rozdíl dvou branek.

Druhá třicetiminutovka byla ve svém úvodu velice vyrovnaná. Týmy se pravidelně střídaly ve střílení branek až do 35. minuty. Následně se začalo více dařit Písku, který navyšoval svůj náskok. Hostující házenkářky už nedokázaly pořádně odpovídat a pět minut před koncem prohrávaly o osm branek. Do konce zápasu už jen dvakrát snížily, na konečný stav pak svou brankou jedenáct sekund před koncem usměrnila skóre Agáta Bicanová.

Kynžvart hladce přejel Stupavu

HÁZENÁ KYNŽVART – AHT HC TATRAN STUPAVA 39:22 (18:11) | 19.11.2022

Nejvíce branek: Tesařová 8, Patrnčiaková 7, Dresslerová 6, Königová 6 – Bahorecová 6, Kovácsová 4, Jagodič 3, Walterová 3, Galková 3

Rozhodčí: Martin Pražák – Jakub Šulc

Sedmimetrové hody: 7/5 – 3/1

Vyloučení: 2:5

Diváci: 200

Úvodní minuty zápasu Lázní Kynžvart se Stupavou byly vyrovnané, ještě v 8. minutě snižovala Pavla Bahorecová na 3:4. Pak už se ale začala ukazovat kvalita domácích. Západočešky vedly po 15. minutě už o pět gólů. Stupavě se následně podařilo skórovat třikrát v řadě, čímž se náskok soupeře snížil, ale po timeoutu, který si vzal Peter Sabadka, domácí házenkářky vstřelily hned pět branek v řadě.

Po poločasové pauze, do které se šlo za stavu 18:11, se Stupavě opět povedlo trochu protivníkův náskok zmírnit. Ve zbytku duelu už se ale potvrdila jasná převaha domácích, kteří postupně stále navyšovali své vedení Od 54. minuty zaznamenaly Západočešky další pěknou sérii šesti branek a jednoduše dokráčely pro vítězství 39:22.

Peter Sabadka, trenér Házená Kynžvart: „Splnili jsme roli favorita, zaslouženě jsme zvítězili. Jsme za to rádi a jedeme dál. Byly tam některé výborné individuální výkony. Pracujeme na tom, abychom byli daleko rychlejší, efektivnější a údernější a nedostávali jsme tolik gólů. V tomto směru máme dále co dělat. Velmi důležité body.“ 

Peter Olšavský, trenér AHT HC Tatran Stupava: „Šli jsme do zápasu v okleštěné sestavě dvanácti hráček, včetně čtyř dorostenek. Nechtěli jsme se zbytečně nahánět se soupeřem, který má širší, kvalitnější a vyrovnaný kádr. Docela se nám to dařilo, v prvním poločase jsme však zahodili velmi mnoho šancí. Možná to se potom přeneslo i do druhého poločasu. Docházely nám síly, neměli jsme kádr na střídání. Máme mnoho zraněných hráček, které by v tu chvíli mohly pomoct. Soupeř vyhrál zaslouženě, gratulujeme mu k vítězství, my musíme být trpěliví, dál na sobě pracovat a rozšířit tým.“

Plzeň v infarktovém závěru podlehla Michalovcím

DHC PLZEŇ – IUVENTA MICHALOVCE 22:24 (9:11) 19.11.2022

Nejvíce branek: V. Galušková 7, D. Galušková 5, Franzová 4 – Štefaniková 5, Kompaniiets 4, Krivokapić 4

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček – Tomáš Petruška

Sedmimetrové hody: 6/4 – 1/1

Vyloučení: 3:6

Diváci: 126

Plzeň doma nezačala špatně, po úvodní brance soupeřek dokázala otočit stav a Iuventu nepustila do vedení až do 21. minuty. V ní se Slovenskám zadařilo díky sedmičce Iryny Kompaniiets. Veronika Galušková mohla o chvíli později také ze sedmičky srovnat, ale neprosadila se. O chvíli později to ze sedmimetrového hodu zvládla její sestra Dominika, ale v posledních pěti minutách už domácí házenkářky žádnou branku nepřidaly a poločas prohrály nakonec 9:11.

Na začátku druhé půle ještě dobíhalo plzeňskému týmu oslabení. Dominika Galušková neproměnila sedmičku a Iuventa se dostala do čtyřbrankového náskoku. Ten si udržovala dlouho. V průběhu 47. až 49. minuty se sestrám Galuškovým podařilo snížit na rozdíl dvou branek, a díky dvojnásobné přesilovce bylo v 56. minutě srovnáno. Na branku Iryny Kompaniiets ještě Dominika Galušková odpověděla, jenže pak už byla Plzeň v útocích nepřesná, soupeřky se minutu před koncem dostaly do vedení o dvě branky a domácí hráčky už nezareagovaly. Zápas tak skončil výsledkem 22:24.

Šaľa se vyřádila ve Zlíně

HANDBALL CLUB ZLÍN – HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA 28:46 (11:24) | 20.11.2022

Nejvíce branek: Daňková 10, Sekulová 4, Gabrhelová 3, Kolářová 3, – Ščípová 10, Königová 8, Ratvajská 6

Rozhodčí: Přemysl Fukala – Radek Mohyla

Sedmimetrové hody: 2/2 – 7/7

Vyloučení: 3:5

Úvod duelu ve Zlíně byl vyrovnaný, ještě v páté minutě byl mezi týmy rozdíl jen dvou branek. Pak už ale lídr tabulky zapnul motory a začal střílet jednu branku za druhou. Od 10. do 18. minuty jich vstřelil osm v řadě. Zlínu se pak chvíli dařilo odpovídat, poločas ale přesto skončil drtivou převahou Šaľy, která ho ovládla v poměru 24:11.

Druhá půle začala opět docela vyrovnaně a Zlín držel se soupeřkami v nastoleném tempu krok. Dokonce se mu podařilo vstřelit gól třikrát v řadě. Hned potom ale zase tři v řadě inkasoval. Šaľa už nemusela nikam spěchat, i tak ale nakonec svůj gólový účet zastavila na čísle 46 a přidala na své konto další dva body. Těch má již nastřádáno 16 a zůstává neporažená.

Zora veze z Mostu překvapivou remízu

DHK BANÍK MOST – DHK ZORA OLOMOUC 25:25 (14:14) | 20.11.2022

Nejvíce branek: Cholevová 7, Stříšková 4, Andrýsková 4, Mikulčík 4 – Smějová 5, Jansová 4, Fryčáková 4, Kuxová 4

Rozhodčí: Kateřina Brzósková – Marta Sovová

Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4

Vyloučení: 2:3

Duel Mostu s Olomoucí měl jasného favorita, kterým byly domácí hráčky. Úvod utkání o tom, že by jeden z týmů měl převyšovat druhý, ale nejevil žádné známky. Západočešky se prosadily dvakrát po sobě, pak se až do osmé minuty pravidelně s Hanačkami ve skórování střídaly. Od 11. do 13. minuty Olomouc vstřelila branku třikrát po sobě, malý náskok si držela až do 28. minuty. Most se ale ještě do poločasu dotáhl.

I druhá část začala vyrovnanou házenou. Oby týmy si vzájemně odpovídaly stejným počtem branek. V 56. minutě se Tereza Fryčáková trefila dvakrát v řadě a po delší době udělala mezi týmy dvoubrankový rozdíl. I s tím si ale Most poradil, dorovnal, a i druhý poločas dopadl remízou. Zápas tak skončil výsledkem 25:25.

Adrian Struzik, trenér DHK Baník Most: „Bojovali jsme až do posledních vteřin, myslím, že v obraně jsme zahráli lépe než v některých předešlých utkáních. Měli jsme hodně šancí, ale neproměňovali jsme je, z toho pramenila nervozita, dělali jsme chyby, kroky a zápas se zdramatizoval. Myslím, že bylo důležité, že jsme proměnili poslední akci a máme jeden bod, což je asi jediná věc, za kterou jsem v dnešním utkání rád.“

Libor Malínek, trenér DHK Zora Olomouc: „Kdyby mi někdo řekl před zápasem, že budeme s Mostem hrát šedesát minut vyrovnanou partii, asi bych mu nevěřil. Kromě začátku jsme prakticky neprohrávali a Mostu se podařilo vyrovnat až v posledním útoku. Byl to vybojovaný bod, a to se cení, musím celý tým jen chválit. Je vidět, že dokážeme zahrát, škoda výpadků s jinými družstvy, ty body nám pak chybí. Tentokrát jsme měli hodně blízko k zisku dvou bodů, ale jsme spokojení i s jedním.“ 

Výsledky zápasů 8. kola MOL Ligy:
Sobota 19.11. DHC Slavia Praha – HC DAC Dunajská Streda 28:31 (12:18)
Sobota 19.11. Sokol Písek – DHC Sokol Poruba 29:22 (14:12)
Sobota 19.11. Házená Kynžvart – AHT HC Tatran Stupava 39:22 (18:11)
Sobota 19.11. DHC Plzeň – IUVENTA Michalovce 22:24 (9:11)
Neděle 20.11 Handball club Zlín – HK Slovan Duslo Šaľa 28:46 (11:24)
Neděle 20.11 DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 25:25 (14:14)