Evropský pohár: Baník bude v odvetě osmifinále dohánět jednobrankové manko

10/02/2024 | zahraničí, soutěže
Karvinský Baník vstoupil do jarní fáze Evropského poháru. V úvodním zápase osmifinále prohrál se Steauou Bukurešť na jejím hřišti v poměru 27:28 a v odvetě bude muset dotahovat mírný náskok svého soupeře. Pokud Slezané postoupí mezi nejlepší osmičku, zopakují svůj loňský výkon. Druhý zápas se uskuteční v sobotu 17. února od 18:00 na palubovce Slezanů.

Karviná si uchovala šanci na postup

CSA Steaua Bukuresti – HCB Karviná 28:27 (14:14) | 10.2.2024
Nejvíce branek:
Constantina 6, Sandru 5, Milosevic 4 – Solák 9, Patzel 8, Harabiš 3
Rozhodčí:
Jesus Alvarez Menendez – Miguel Soria Fabian (oba ESP)
Sedmimetrové hody:
2/2 – 3/5
Vyloučení:
5:3. ČK: 41. Mousavi Ghalehmirz (BUK)

Úvod utkání se nesl v opatrném a vyrovnaném duchu. Ani jedno z mužstev nechtělo udělat zbytečné chyby, a tak se oba celky přetahovaly gól po gólu. Na začátku osmé minuty vyrovnával na 4:4 Patrik Fulnek. Rumunskému soupeři se v dalším průběhu přece jenom podařilo odskočit na rozdíl tří branek, když se v 15. minutě ze sedmimetrového hodu trefil Savo Mester (9:6).

Baník to ale nepoložilo a už o pět minut později zásluhou Dominika Soláka svítilo na světelné tabuli znovu vyrovnané skóre 10:10. Po zbytek první půle byl k vidění podobný obrázek hry jako na začátku utkání a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 14:14. Poslední slovo v prvním poločase měl Jonáš Patzel, jenž vyrovnal minutu před koncem.

Stejný hráč zařídil pro Karvinou první dvoubrankové vedení devět minut po změně stran, když zvyšoval na 19:17. Ve 41. minutě se vyfauloval domácí Mousavi Ghalehmirz a inkasoval červenou kartu. Slezané toho bohužel nedokázali využít. Za deset minut se naopak prosadili jen v jednom případě a Steaua se po brance Krista Milosevice dostala do trháku 23:20.

V dresu Baníku byli nejvíce vidět Jonáš Patzel a Dominik Solák. Oba hráči zaznamenali dohromady 17 branek. Oporami svého týmu byli i v závěrečné desetiminutovce. První jmenovaný osm minut před koncem zápasu vyrovnal, Solák zase zařídil smírný stav tři minuty před závěrečným hvizdem (26:26). Z výhry se nakonec radoval domácí tým. Vítěznou branku zařídil půl minuty před koncem Gabriel Sebastian Burlacu (28:26). V samotném závěru ještě ze sedmičky upravil na konečných 27:28 pro Karvinou aktivní Dominik Solák.