Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Zesnul pan Zdeněk Tůma, dlouholetý trenér a předseda krajského svazu Vysočina

04/01/2022 | svaz, soutěže, trenéři, ostatní/různé, mládež
Českou házenou zasáhla smutná zpráva. V neděli 2. ledna zesnul ve věku nedožitých 64 let bývalý hráč, dlouholetý trenér, rozhodčí, funkcionář, předseda krajského svazu Vysočina a především velký milovník házené pan Zdeněk Tůma. Svým zápalem a neutuchající prací se výrazně zasloužil o rozvoj házené nejen ve svém regionu. Český svaz házené vyjadřuje upřímnou a hlubokou soustrast rodině i pozůstalým.
Zesnul pan Zdeněk Tůma, dlouholetý trenér a předseda krajského svazu Vysočina

S házenou pan Zdeněk Tůma začal kolem roku 1967, v Ledči nad Sázavou prošel skrze žákovské a dorostenecké kategorie až mezi muže. Zpět do malebného pětitisícového městečka se vrátil po vysokoškolském studiu a výrazně se zasloužil o lokální rozvoj svého milovaného sportu.

Se zápalem a chutí působil jako rozhodčí, funkcionář krajského svazu Vysočina, kde byl nejprve zodpovědný za soutěže a později byl zvolen předsedou. Opakovaně patřil mezi členy Rady ČSH.

Házené se snažil pomáhat také z pozice komunálního politika, jako člen zastupitelstva se výraznou měrou podílel na výstavbě sportovního zázemí a haly v Ledči nad Sázavou.

Český svaz házené ztrácí dlouholetého oddaného funkcionáře a vyjadřuje upřímnou a hlubokou soustrast rodině i pozůstalým. Čest jeho památce.