Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Kvalitní zápasy a porovnání kategorií. Most hostil turnaj TCM

28/08/2023 | mládež
Ještě před startem soutěží měly možnost otestovat své limity. Týmy mladších a starších dorostenek napříč republikou zavítaly na pátek 25. a sobotu 26. srpna do Mostu. V tamní hale se totiž konal dvoudenní turnaj výběrů Tréninkových center mládeže (TCM). Za obě kategorie nechyběly celky Plzně, Zlína, pražské Slavie a Mostu.
Kvalitní zápasy a porovnání kategorií. Most hostil turnaj TCM

V Mostě se uskutečnil turnaj tréninkových center v kategorii mladších a starších dorostenek. Po delší době vznikla myšlenka setkat se nejen s trenéry, ale i s týmy. Na začátku 3leté spolupráce tréninkových center se především díky Lucce Mikulčík uskutečnila 2denní akce.

„Jsem velmi ráda, že se nám podařilo zorganizovat turnaj talentované mládeže v Mostě pro tyto dvě kategorie. Odehrály se zde velmi kvalitní zápasy a bylo na co koukat. Budeme rádi, když se takových akcí bude konat víc," komentuje bývalá kapitánka Černých andělů Lucia Mikulčík a děkuje klubům za účast.

Foto: DHK Baník Most

V rámci akce ale vůbec nešlo o vítěze. „Hlavním cílem bylo vidět přicházející hráčky ročníku 2008 do kategorie mladšího dorostu, pozorovat a srovnávat individuální činnosti jednotlivých hráček v obou kategoriích a sledování jejich výkonnostního růstu," míní šéftrenér dívčí složky TCM Dušan Poloz.

Během turnaje proběhla i informativní schůzka o nastavení spolupráce a vytýčení základních cílů na další období.

„Tímto chci poděkovat všem zúčastněným v čele s trenéry a klubu DHK Baník Most za organizaci. Pevně věřím že v následujícím období se podobné akce budou opakovat," dodává trenér Poloz.

Program a výsledky:

Pátek 25. srpna
STD Most - Slavia 24:21 (9:9)
MLD Most - Slavia 17:20 (6:9)
STD Most - Plzeň 23:14 (12:8)
MLD Most - Plzeň 17:22 (6:9)

Sobota 26. srpna
MLD Plzeň - Zlín 23:18
STD Plzeň - Zlín 15:19
MLD Slavia - Zlín 18:16
STD Slavia - Zlín 23:19
MLD Zlín - Most 13:17
STD Zlín - Most 17:19
MLD Plzeň - Slavia 17:19
STD Plzeň - Slavia 13:25

Foto + foto TOP: DHK Baník Most