Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Vedení Českého svazu házené představilo společně s reprezentanty novou vizi

24/06/2021 | Handball+
Prezident Českého svazu házené (ČSH) Ondřej Zdráhala, generální sekretářka svazu Šárka Drozdová a dvojice reprezentantů, Jana Knedlíková a Stanislav Kašpárek, představili na první společné tiskové konferenci vizi směřování házené a plány pro nadcházející období.
Vedení Českého svazu házené představilo společně s reprezentanty novou vizi

 

“Je mi velkou ctí být zpět v České republice a v nové etapě kariéry mít možnost pomoci zlepšit postavení házené v naší zemi. Je na čase tvrdě pracovat na zatraktivnění tohoto sportu mezi diváky a partnery a dostat házenou mezi čtyři nejoblíbenější sporty u nás,” zmínil na úvod první tiskové konference po návratu z Kataru Zdráhala. 

Ondřej Zdráhala byl zvolen prezidentem Českého svazu házené (ČSH) na mimořádné volební Konferenci ČSH letos v březnu. Donedávna hráč katarského klubu Al-Wakrah ukončil kvůli nové funkci aktivní hráčskou kariéru.

Ondřej Zdráhala představil na úvod tiskové konference směr, kterým se bude házená v následujících letech ubírat, a důležité mezníky, které sport v následujícím období čekají. Cílem Českého svazu házené je v dlouhodobém horizontu zlepšit image házené a představit ji veřejnosti jako moderní a všestranný sport. Svaz se chce také více zaměřit na nábor nových talentů a rozšířit hráčskou základnu. V rámci této iniciativy bude spuštěna kampaň Všichni jsme házenkáři, která má zdůraznit myšlenku házené jako komplexního a jednoduše dostupného sportu. “Běh, hod a skok patří mezi základní pohybové schopnosti. Všichni se po narození tyto dovednosti přirozenou cestou učíme, a právě házená je skvělým sportem, díky kterému se můžeme v pohybových aktivitách zdokonalovat a více rozvíjet komplexní pohybové schopnosti, sílu a týmového ducha. Kampaň Všichni jsme házenkáři bude zaměřena na to, aby házenou atraktivní formou prezentovala široké veřejnosti,” nastínil prezident svazu Ondřej Zdráhala. Novou aktivitou Českého svazu házené (ČSH) bude také koncept roadshow Léto s házenou, který má přilákat k házené děti a jejich rodiče z českých měst a regionů.

“Úkolem nás všech, kteří se podílíme na dění kolem házené, je přinášet radost. Bavit touto krásnou hrou by se měli nejen hráčky a hráči, ale i trenéři a fanoušci. Na vedení svazu a klubů je, aby jim pro to byly připraveny co nejlepší podmínky,” uvedla generální sekretářka svazu Šárka Drozdová, která byla letos v dubnu zvolena na kongresu Evropské házenkářské federace členkou Komise národů pro ženskou házenou.

 

Úvodní video kampaně Všichni jsme házenkáři si pusťte na Youtube kanálu Česká házená/Czech Handball

 

Vedení ČSH také představilo nadcházející akce českých reprezentací:

·        Evropské šampionáty mládežnických týmů:

o       EHF EURO Juniorky W19 Slovinsko 8. 7. – 18. 7. 2021, ČR ve skupině s Maďarskem, Norskem a Rumunskem

o       EHF EURO v plážové házené – hráči do 17 let, Bulharsko 8. 7. – 11. 7. 2021, ČR ve skupině s Francií, Nizozemskem a Španělskem

o       EHF EURO Dorostenky W17 Černá Hora 5. 8. – 15. 8. 2021, ČR ve skupině s Francií, Německem a Rumunskem

o       EHF Championship M19 Bulharsko  16. 8. – 22. 8. 2021

·        Kvalifikace o EHF EURO 2022 žen (říjen 2021 – duben 2022), ČR ve skupině s Francií, Chorvatskem a Ukrajinou

·        MS žen 2. 12. - 19. 12. 2021 Španělsko

·        ME mužů 13. 1. - 30. 1. 2022 Slovensko, Maďarsko, ČR se v základní skupině v Bratislavě utká se Španělskem, Švédskem a Bosnou a Hercegovinou

 

Ondřej Zdráhala uvedl, že se vedení svazu dohodlo s Rastislavem Trtíkem na prodloužení smlouvy na pozici hlavního trenéra mužské reprezentace do konce ledna 2022.

 

Českou házenkářskou reprezentaci zastupovali na tiskové konferenci Jana Knedlíková a Stanislav Kašpárek. Oba reprezentanti mají za sebou velice úspěšnou sezonu, a to navzdory koronavirové pandemii. Knedlíková se stala vítězkou norské ligy, s klubem Kristiansand vyhrála i Ligu mistrů. Na vítězství v Lize mistrů dosáhla Knedlíková jako jediná Češka v historii už počtvrté. Kašpárek úspěšně zakončil angažmá v dresu maďarského Szegedu, se kterým vyhrál ligový titul. Příští rok bude nastupovat v dresu běloruského Brestu. Oba reprezentanti uvedli, že se těší na spolupráci s vedením svazu na nových projektech a ocenili moderní přístup, který prosazuje Ondřej Zdráhala.