Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Kemp TOGETHER HANDBALL DAY umožnil propojení vrcholových hráček s těmi mladšími

25/03/2024 | mládež, ostatní/různé
Díky prvnímu kempu TOGETHER HANDBALL DAY si mohly mladé talentované házenkářky vyzkoušet spolupráci s hráčkami nejvyšší úrovně. V Olomouci se s výběrem děvčat OLKSH do projektu zapojil i A-tým žen DHK Zora Olomouc. Společně s hlavní trenérkou Lucií Fabíkovou a krajskými trenérkami Klárou Sovovou a Janou Mašlaňovou vytvořily pro mladé sportovkyně nezapomenutelný zážitek.
Kemp TOGETHER HANDBALL DAY umožnil propojení vrcholových hráček s těmi mladšími

Pětice děvčat Olomoucké Zory s jejich trenérkou Lucií Fabíkovou přijaly pozvání na společný kemp, který propojil hráčky nejvyšší úrovně s talentovanou mládeží v Olomouckém kraji. Cílem projektu je spolupráce vrcholových házenkářek, které si dříve touto cestou prošly, s mladými talentovanými sportovkyněmi, které teprve startují svoji házenkářskou budoucnost. Ve výběrovém družstvu můžeme vidět hráčky DHK Zora Olomouc, Cementu Hranice a ze spojeného týmu SK Žeravice-Velká Bystřice.

Děvčata se zúčastnila dvou tréninkových jednotek, společného obědu, besedy s hráčkami a také sledování tréninku A-týmu. Měly tak možnost strávit celý den s házenkářky, které mají bohaté zkušenosti, přiblížit se jejich osobnímu životu, nahlédnout do jejich házenkářské minulosti a posbírat spoustu nových zážitků.

Propojení profesionální házené do té mládežnické by mělo mladým sportovkyním ukázat možnosti, ale také překážky, které je můžou v budoucnu potkat. Pro reprezentantky Olomouckého kraje je důležité vidět své vzory a pochopit, že i vrcholové hráčky byly kdysi na jejich místě. Věříme, že kemp si všichni moc užily a děkujeme klubu DHK Zora Olomouc za spolupráci. Doufáme, že tohle je teprve začátek něčeho nového a že tyto projekty posunou dál nejen mládežnickou házenou v kraji.

Hráčky A-týmu žen: Klára Kubálková, Anna Kubálková, Michaela Daňková, Monika Machačová, Michaela Polášková.