Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

IHF připravila pro mladé házenkáře tréninkový deník. Zapojit se můžete i v kolektivu, hraje se o zajímavé ceny

09/08/2022 | ostatní/různé
Zlepšit si fyzičku, jídelníček a s úsměvem si zatrénovat? Mezinárodní házenkářská federace přišla s nápadem propojit děti napříč kontinenty a otestovat jejich dovednosti v rámci projektu Tréninkový deník mládeže. Kromě dobrého pocitu si můžete odnést po vyplnění formuláře také zajímavé ceny. Jak na to?
IHF připravila pro mladé házenkáře tréninkový deník. Zapojit se můžete i v kolektivu, hraje se o zajímavé ceny

Můžete se zapojit i vy! Speciální tréninkový deník navržený IHF obsahuje řadu zajímavých výzev. Kromě týdenního plánu, který si každý účastník sestaví a následně ho zaznamenává do připravených tabulek, je potřeba také splnit kvízy a různé úlohy. Ty se týkají obratnosti, pohybových schopností, dovedností, znalosti sportu, ale také pravidel. V dokumentu PDF najdete také cenné rady špičkových hráčů, při řádném splnění a vyplnění dokumentů se zúčastnění dostanou do slosování o hodnotné ceny.

V připravených materiálech je dbáno také na správný jídelníček zahrnující ovoce, zeleninu a proteiny. Federace v rámci programu poukazuje také na důležitost rozcvičky a protažení, správných cvičebních návyků, příjem tekutin, zejména vody. Během vyplňování si navíc procvičíte také jazyk, tréninkový plán je zdarma ke stažení na webových stránkách IHFangličtině, němčině, španělštině a francouzštině. Dokument je zároveň potřeba vyplnit rovněž v jednom z jazyků. Můžete si tak zároveň procvičit také vaše mimosportovní dovednosti.

Soutěž je rozdělena na dvě kategoriejednotlivci a skupiny. Pokud se zapojí skupina, musí všechny děti v kolektivu úkoly splnit.

Jednotlivci mají možnost získat dres, nebo podepsaný míč od oblíbené házenkářské hvězdy. Skupiny se zapojí do slosování o personalizované video s otázkami a odpovědmi od oblíbeného hráče. Vítězové v každé kategorii si určí pět hráčů, jež IHF osloví.

Tréninkový plán je zdarma ke stažení na webových stránkách IHFangličtině, němčině, španělštině a francouzštině.

Vyplněný Deník spolu s videozáznamem, nebo fotografiemi, na nichž je zachycena situace, je třeba zaslat do 1. listopadu 2022. Týmy by měly zaslat materiály v jednom souboru. Účastníci se musí ujistit, že vyplní také formulář se souhlasem se zasláním videozáznamů a/nebo fotografií.

Závěrečná uzávěrka k odevzdání všech materiálů je 30. listopadu 2022.

Zajímavý může být námět i pro trenéry, zkuste ho předložit svým svěřencům, třeba je zaujme. Vhodně se dá akce využít také během soustředění, kde se dá plnit kolektivně. Průběžně se zároveň můžete pochlubit plněním deníku i na sociálních sítích, nezapomeňte označit Český svaz házené a IHF.

Facebook IHF
Instagram IHF
Tiktok IHF