Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Turnaj výběru krajů ovládl mezi dívkami Ústecký a mezi chlapci Jihočeský kraj

26/06/2023 | Turnaj výběrů krajů, mládež
Tři dny nabité parádními zápasy a nefalšovanými házenkářskými emocemi. V Liberci, Zlíně a Otrokovicích se uskutečnil Turnaj výběru krajů starších žáků a žaček. Chlapeckou část turnaje na severu Čech ovládl Jihočeský kraj, na Valašsku se z vítězství mezi dívkami radoval Ústecký kraj.
Turnaj výběru krajů ovládl mezi dívkami Ústecký a mezi chlapci Jihočeský kraj

Pět jasných výher. Jihočeský kraj ve skupině B hrané v ZŠ Dobiášova v Liberci dominoval. Do semifinále postoupil z prvního místa a poměrem 14:12 vyřadil Moravskoslezský kraj. Druhým finalistou byla Vysočina, která sice na úvod dvakrát prohrála, ale vydřela postup ze třetího místa a v semifinále si vyšlápla výsledkem 15:13 na Ústecký kraj.

Finále v neděli odpoledne nabídlo strhující drama. O gól šťastnější byl nakonec Jihočeský kraj, který se tak mezi staršími žáky radoval z cenného triumfu.

Mezi dívkami nezaváhal ani jednou výběr Ústeckého kraje. Po dvou těsných výhrách na úvod v sobotu demoloval soupeře a postoupil z prvního místa. V semifinále se nadřel, ale slavil po vítězství 14:12 nad Jihomoravským krajem. A ve finále vyzval Prahu, která byla rovněž do té doby neporažená.

Finálový zápas byl dlouho vyrovnaný, ale Ústeckému kraji se povedl závěr a zvítězil 15:10. „Soupeř neproměňoval šance, to byl účel naší obrany. Snažili jsme se soupeře přitlačit do střelby z dálky,“ hodnotí utkání trenér vítězného výběru Jiří Hanus.

„Výhra chutná překvapivě. Přijeli jsme si turnaj hlavně užít. Jsem výsledek moc rád. Jsem na holky pyšný, předvedly vyrovnané výkony a fyzicky to zvládly výborně,“ chválí Hanus, který si celkově Turnaj výběru krajů užil. „Organizačně velmi dobře zvládnutá akce. Musím smeknout, neměli jsme žádné problémy se stravou ani ubytováním,“ oceňuje.

Celkově jsou spokojeni i organizátoři. „Myslím, že turnaj v Liberci se nám velmi vydařil. Tím, že jsme s přípravou začali dost předčasně a dali jsme si na ní opravdu záležet, probíhala akce hladce a bez problémů. Doufáme, že jsme pro účastníky vytvořili zážitek, na který jen tak nezapomenou. Děkujeme Libereckému kraji, Městu a firmám EAST-WEST Line s.r.o., MEGA a.s., RENGL s.r.o. a Hotel Chvalská Tvrz za finanční podporu. Zvláštní dík patří Ústeckému krajskému svazu hazené, konkrétně Jirkovi Günlovi při spolupráci s medializací tohoto turnaje," zmiňuje krajská manažerka LKSH Petra Houserová.

Kompletní výsledky turnaje najdete ZDE