Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Házenkářská show se blíží, vítězky Ligy mistrů proti Slavii už o víkendu. Lepší zážitek není, ví Franková

17/08/2023 | ostatní/různé
Na téhle akci prostě nemůžete chybět. Už o víkendu si v Praze zahraje aktuálně nejlepší tým světa Vipers Kristiansand i s českou rekordmankou Janou Knedlíkovou na křídle. Vítězky Ligy mistrů, norské ligy i tamního poháru vyzve v sobotu 19. srpna od 18:15 na domácí půdě Slavia. „Je to tým poskládaný z těch nejlepších hráček. Pro mě osobně to bude určitě něco velkého," uvědomuje si opora DHC Julie Franková. Dorazíte?
Házenkářská show se blíží, vítězky Ligy mistrů proti Slavii už o víkendu. Lepší zážitek není, ví Franková

Házenkářská show už o víkendu

Grand Prix Prague asi nemohla v letošním ročníku nabídnout atraktivnější jména. Přijede loňský účastník Final 4 Evropské ligy Thüringer HC i vítěz Ligy mistryň Vipers Kristiansand.

Aktuálně nejlepší tým na světě.

„Lepší zážitek asi nejde zažít. Pro mě osobně to bude určitě něco velkého, spoustu hráček obdivuji už delší dobu, teď si proti nim budu moct zahrát," říká sešívaná spojka Julie Franková. „Těším se moc. Všechny je sledujeme v televizi a teď budeme mít možnost se s nimi poměřit.“

Očima Jany Knedlíkové

„Celé soustředění je pro mě nostalgická záležitost. Přece jen jsem na Slavii strávila 10 let a je milé potkávat „staré známé tváře“. Je fajn strávit část přípravy ve svém rodném městě a myslím, že i holky si město oblíbily. Myslím, že se sem nejedna vrátí, protože teď toho času a energie na prozkoumávání moc nezbývá. Věřím, že naše přítomnost přiláká do haly nějaké diváky a i když se stále připravujeme a sehráváme, bude se na co dívat.“

Vipers vyhrály Ligu mistrů třikrát za sebou a válcují i domácí soutěž. Minulou sezonu narazily v základní skupině Champions League na Most, který dvakrát porazily. „Nevím, jestli se na to dá vůbec nějak připravit. Půjdeme do toho s tím, že zabojujeme o každý gól a budeme chtít nasbírat nové zkušenosti od těch nejlepších," dodává Franková.

Foto: Hana Vrbková

Těšit se samozřejmě bude také na Janu Knedlíkovou, nejlepší křídlo minulé sezony norské ligy a také dlouholetou oporu národního týmu, která během minulého ročníku ukončila reprezentační kariéru. „Samozřejmě se moc těším i na ní. Určitě si najdeme nějaký čas popovídat. V neděli po konci turnaje půjdeme společně s Vipers sledovat zápas fotbalové Slavie, takže prostor rozhodně budeme mít," uzavírá Franková.

Turnaj začíná už v sobotu. Utkání startuje v 18:15 na palubovce Slavie (Vladivostocká, Praha 10).

sobota 19. 8. 
16:00 Thüringer HC - NEKA Kézilabda
18:15 DHC Slavia Praha - Vipers Kristiansand

neděle 20. 8. 
13:00 poražený A - poražený B
15:15 vítěz A - vítěz B

Foto TOP: Vipers Kristiansand, Foto: Hana Vrbková (Česká házená), EHF