Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Mistr světa z roku 1967 Vojtěch Mareš slaví 85. narozeniny. Gratulujeme!

14/08/2021
Mistr světa v házené z roku 1967, vicemistr světa z let 1958 a 1961 a bronzový medailista ze šampionátu roku 1964 pan Vojtěch Mareš slaví dne 14. srpna 2021 životní jubileum. Gratulujeme a přejeme pevné zdraví!
Mistr světa z roku 1967 Vojtěch Mareš slaví 85. narozeniny. Gratulujeme!

 

Vojtěch Mareš s házenou začínal na Valašsku ve Vsetíně, z počátku ho však lákaly spíše atletika a basketbal. Po přestěhování do Prahy začal hrát za pražskou Slavii, odkud zamířil do mužského týmu Sparty. Zde působil po celou dobu svého vysokoškolského studia (do roku 1959, poté narukoval a následné získal trvalé angažmá v Dukle Praha) a stal se členem reprezentace.

V reprezentaci sehrál přes sto duelů a od Josefa Trojana převzal rekordmanskou štafetu v počtu startů za národní tým. Po ukončení hráčské kariéry působil jako trenér, vedl mj. mužskou reprezentaci ČSSR, s níž skončil na LOH v Soulu na šestém místě, ale také ženské reprezentace samostatné České republiky i Slovenska. Na přelomu 70. a 80. let strávil pět let v Kataru. Na přelomu let osmdesátých a devadesátých pak působil sedm sezón v USA, kde se před olympiádou v Atlantě začala házená dostávat do všeobecného povědomí.

Pan Mareš slaví dne 14. srpna 2021 pětaosmdesáté narozeniny. Přejeme pevné zdraví, štěstí a osobní spokojenost!

 

 

Tým Dukly Praha, který ve finále PMEZ 1963 senzačně otočil zápas proti Dynamu Bukurešť, dotáhl manko 13:7 a v prodloužení po brankách Dudy a Rážka získal druhý triumf v PMEZ pro československý armádní klub. Pohár na fotografii mezi křídelní dvojicí Mareš - Trojan.