Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Pražský výběr chlapců poprvé v novém roce trénoval. Došlo i ke konfrontaci

31/01/2023
Koncem ledna, konkrétně v pondělí 23. ledna 2023, se poprvé v novém roce sešel tým chlapeckého výběru Prahy. Trénink tentokrát hostil klub Dukla Praha, a tak se hráči měli možnost seznámit se sportovní halou v Ruzyni.
Pražský výběr chlapců poprvé v novém roce trénoval. Došlo i ke konfrontaci

Přes několik málo omluv mohli nominovaní hráči před vlastním nastoupením na palubovku přibližně 15 minut sledovat trénink hráčů TCM, který se odehrával ve vysokém tempu a patřičné kvalitě. I to mohl být impulz pro starší žáky ýběru Prahy, kteří se do tréninku od 18:00 hodin pustili se zájmem a v potřebném tempu. Herní trénink celého týmu byl primárně zaměřen na zdokonalování rozhodovacího procesu hráčů v rychlém útoku.

Trenéři výběru Prahy chlapců Jakub Mach a Ondřej Bílek se dvěma desítkám hráčů věnovali plných 90 minut. Z hlediště sportovní haly sledoval tento intenzivní trénink talentovaných starších žáků uznávaný a renomovaný házenkářský odborník a metodik ČSH pan Martin Tůma, jehož několik svěřenců z týmu Dukly Praha se pohybovalo na hrací ploše.

Po skončení tréninku byla trenéry týmu oznámena nominace 16 hráčů (včetně náhradníků), kteří ve čtvrtek 26. ledna odcestovali do Jičína, kde pražský sehrál přípravné utkání s výběrem Královehradeckého kraje. V utkání, ve kterém se vystřídali oba dva brankáři i všichni přítomní hráči, byl domluven hrací čas na 3x20 minut. Něco málo přes třicet diváků tak mohlo v Jičíně sledovat zajímavé střetnutí, plné povedených individuálních akcí, pěkných gólů, s prvky dynamické hry a zisku míčů v obraně, ale také i úspěšných zákroků brankářů obou týmů. 

Obě dvě akce (trénink i utkání) chlapeckého výběru Prahy zhodnotil i jeden z trenérů - Jakub Mach: „V tréninku jsme se zaměřili na zdokonalování hry v rychlém útoku. Pro většinu hráčů byl program náročný i s ohledem na 2. kolo Žákovské ligy, které se hrálo o víkendu, bezprostředně před naším tréninkem. I tak byl ale trénink udržován ve vysokém tempu. Jsme rádi, že se výběrového tréninku zúčastnilo poměrně velké množství hráčů, takže jsme mohli v průběhu tréninkové jednotky hráče různě rotovat a kombinovat a tím posilovat vzájemnou týmovou souhru a spolupráci."

A děkuje Královéhradeckému kraji za pozvání. „Samotný zápas splnil naše očekávání, mohli jsme v něm aplikovat prvky rychlého útoku z pondělního tréninku a vyzkoušet v utkání i další hráče širšího kádru. Z trenérského hlediska jsme celkově spokojeni s produktivitou hráčů i s již zmiňovaným rychlým přechodem. Na druhé straně ovšem víme, že se musíme zaměřit i na činnost obrany, kde nám zůstává několik zásadních nedostatků,“ doplňuje Mach.

 

Autor článku, včetně autorských práv: Jiří Tkadlec, krajský trenér PSHv