Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Pilotní projekt Pražského svazu házené, na Slavii proběhl trénink děvčat narozených v roce 2010

20/01/2023 | mládež
V pondělí 16. ledna 2023 se uskutečnila první část „pilotního projektu PSH“ souvisejícího s talentovaným žactvem, resp. Výběrem Prahy, kterým byl trénink děvčat narozených v roce 2010.
Pilotní projekt Pražského svazu házené, na Slavii proběhl trénink děvčat narozených v roce 2010

Pozvánka byla zaslána 24 mladším žákyním, z nichž se (po několika omluvách) připraveného prvního tréninku zúčastnilo nakonec 21 hráček (4 brankářky a 17 hráček v poli).

Trenérky Výběru Prahy Monika Jurčíková s Martinou Papežovou připravily pro hráčky pestrý a zajímavý házenkářský trénink, který byl zaměřen jak na zlepšování koordinačně-motorických dovedností, tak na zkvalitňování individuálních činností jednotlivce.

O brankářky se po celou dobu tréninku starala Lucie Satrapová, která s Výběrem Prahy dívek bude spolupracovat celou sezonu a předávat tak začínajícím brankářkám své bohaté zkušenosti, rady a vlastní doporučení.

A jak trénink hráček viděla jedna z trenérek?

Martina Papežová: „Prvního tréninku Výběru Prahy hráček 2010 se zúčastnilo 17 hráček a 4 brankářky ze všech pražských oddílů, přičemž je třeba zmínit, že výběr hráček provedli oddíloví trenéři, tedy ti, kteří s dětmi nejvíce pracují a mají přehled nejen o dovednostech hráček, ale jejich přístupu a chování. Naším cílem je poznat šikovné hráčky dříve, než přejdou do starších žákyň a pracovat s nimi na základních věcech, které znají z oddílů, ale ve větší konkurenci. Kromě hráčského tréninku, který byl především zaměřen na míčovou techniku, přihrávky a uvolnění bez míče před chycením přihrávky, byl součástí i brankářský trénink. Čtyřem brankářkám se věnovala bývalá reprezentační brankářka Lucka Satrapová. Do dalšího tréninku dostaly hráčky drobné úkoly pro práci s míčem, které mohou pilovat doma i na tréninku. Další trénink se uskuteční 6. března 2023.“