Zajímavá zkušenost a poznání. Reprezentace U18 se představila na turnaji v Polsku

16/05/2023 | mládež, reprezentace
Mladí čeští reprezentanti se otestovali se svými vrstevníky v rámci mezinárodního turnaje. Ten národní výběr do 18 let odehrál 20. a 21. května v polském městě Kielce. Cílem konfrontace bylo podpořit házenkářské talenty a seznámit je se standardy profesionální ligy. Čeští mladíci v úvodním zápase zvítězili 21:17 nad výběrem SMS ZPRP Plock, druhé utkání jim ale nevyšlo a prohráli 17:40 s SMS ZPRP Kielce.

Turnaje, který se uskutečnil 20. a 21. května v Kielcích, se zúčastnily čtyři týmy. Šlo o český výběr do 18 let a tři instituce pod záštitou Polské házenkářské federace: sportovní šampionáty škol z Płocku, Kwidzynu a Kielce.

Akce se uskutečnila ve formě Final4, vítězové semifinále si zahráli finále, poražení o třetí místo. Úvodní duel odehrály týmy SMS ZPRP Kielce a SMS ZPRP Kwidzyn 20. května od 16:30. Výběr trenéra Pavla Hrachovce se utkal s SMS ZPRP Płock stejný den v 19:00.

Český výběr úvodní zápas zvládl, po poločase vedl 10:7 a náskok si pohlídal i ve druhé půli. Utkání nakonec ovládl poměrem 21:17. Hned jedenácti brankami se pyšnil Daniel Erebai.

Národní tým do 18 let tak postoupil do finále, v němý narazil na SMS ZPRP Kielce. Na polský vývěr ale nestačil, po poločase prohrával 10:18 a ani ve druhé půli nepřišlo zlepšení v produktivitě. Čeští mladíci odešli z utkání s prohrou 17:40. Na turnaji tak skončili druzí.