Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Žákovská liga: Kvalifikace proběhne už o víkendu, 1. kolo odstartuje v prosinci

18/11/2022 | mládež
Znovu na značkách, Žákovská liga hlásí návrat! Víkend přinese kvalifikační kolo děvčat, o týden později zabojují o základní část soutěže také chlapci. Soutěž starších žáků se rozehraje 3. prosince a skončí v květnu, kdy bude znám nový republikový mistr.
Žákovská liga: Kvalifikace proběhne už o víkendu, 1. kolo odstartuje v prosinci

Žákovskou ligu dívek i chlapců hraje shodně 25 celků. O víkendu startuje kvalifikační kolo dívek, o týden později se o působení v základní části utkají chlapci. Krajské svazy nominovaly do žákovských lig 12 týmů děvčat a 13 týmů chlapců. O zbylých 13 míst u děvčat zabojuje 25 výběrů, o 12 míst mezi chlapci dokonce 37 družstev.

Celostátní soutěž vypukne v prosinci a potrvá až do května. Tabulkovým systémem se utká každý s každým. Jednou do měsíce se odehraje jedno kolo složené z pěti turnajů o pěti účastnících. Vítěz každé kategorie se stane republikovým mistrem.

Uplynulou sezonu mezi děvčaty opanovaly hráčky DHC Plzeň, které ani jednou neprohrály, druhý skončil výběr Slavie a bronz získal Most.

Mezi chlapci dominoval tým Plzně, druhou příčku obsadili Lovci z Lovosic a třetí skončil Sokol Telnice.