Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Sezona pohledem starších žaček HC Zlín: Adrenalinová s mnoha turbulencemi, hodnotí trenérka Juríková

21/06/2024 | mládež
Bez prohry za vítězstvím. Tak by se dala ve zkratce popsat sezona starších žaček HC Zlín v Žákovské lize. „Žádné přehnané cíle a vidinu bedny jsme neměly, chtěly jsme se prezentovat rychlou házenou a důraznou obranou,“ vysvětluje trenérka Zuzana Juríková. Dobře stmelený tým, který vede, se nakonec na vrchol probojoval a zaslouženě bral zlaté medaile.
Sezona pohledem starších žaček HC Zlín: Adrenalinová s mnoha turbulencemi, hodnotí trenérka Juríková

„Pracovaly jsme hlavně na stmelení týmu, což jsme řešily neustále, snad víc než házenou. Taky jsme se soustředily na jednotlivé utkání a neřešily tabulku. Měly jsme respekt a velkou pokoru ke všem soupeřům. Sbíraly jsme postupně body i s favority a pořadí začalo vypadat zajímavě,“ popisuje trenérka.

I přes peripetie s hledáním nového trenéra pro mladší celek si HC Zlín se vším poradil. „Jakmile si desítky přebral nový trenér, starší holky se mohly opět soustředit samy na sebe. Do té doby se totiž muselo trénovat společně“ líčí koučka. A dodává: „Cesta za prvním místem byla dlouhá, místy trnitá, přesto stála za to po všech stránkách. Užili jsme si pestrou přípravu, každý trénink, zápas i stmelující akce. Dal by se z toho sepsat román na pokračování. Teď jen neusnout a pokračovat v píli a nadšení dál.“


Foto: Jitka Zámorská

Hráčky se během celé sezony zlepšovaly a poctivě trénovaly. „Hlavně si většinou braly k srdci i to, že na tréninku nestačí jen být, chtěly a věřím, že budou chtít nadále makat i ve vyšší kategorii. Holky se výborně zhostily všech výzev. Najednou bylo vidět, že si čím dál více věří a jsou schopné se vzájemně nahradit, povzbudit, i když se úplně nedaří dle představ. Chtěli jsme mít pevnou obranu, na což jsme vsázeli. V útoku jsme někdy z přemíry rychlosti a snahy více chybovali, přesto jsme dokázali i nepříznivé stavy utkání dotáhnout, což bylo nejvíc, nikdy se nevzdávat a hrát do posledního hvizdu rozhodčích,“ říká Juríková.

Oslavy se po ukončení Žákovské ligy ještě na chvíli odsunuly, ale nyní už mohou děvčata ze Zlína pořádně slavit, a to dokonce dvakrát. „Čekala nás ještě poslední dvě utkání sezony v mezikrajské soutěži, která jsme nechtěli podcenit a teprve potom jsme si naplno mohli vychutnat oslavy v podobě dvojnásobného dekorování. A že jsme sezonou prošli bez jediné porážky, přisuzuji tomu, jak jsme v jejím průběhu zvládali přeskakovat stále vyšší překážky. Stávali jsme se odolnější a v rozhodujících fázích jsme všichni táhli za jeden provaz,“ komentuje trenérka.

Pro některé hráčky tato nabitá sezona ale nekončí. „Momentálně jsme bez jediného zranění v plné zbroji a pokračujeme v udržovacím tempu, aby holky byly připraveny na blížící se Olympiádu mládeže, kde budou reprezentovat Zlínský kraj,“ líčí Juríková.

„Děkujeme všem, kteří nám fandili a věřili v nás. Cítili jsme nesmírnou podporu, hlavně od rodičů, z klubu i od dalších fandů házené. Vážíme si toho a zároveň tento dílčí úspěch bereme jako velký závazek a výzvu do příští sezony. Přechod bude náročný s mnoha změnami a odolají jen silní jedinci,“ uzavírá.


Foto + foto TOP: Petr Ryp

Náročná, ale nejlepší. Jak hodnotí uplynulou sezonu Adéla Polomíková?

Podle slov trenérky je univerzálem, který se neztratí ani v brance. Střední spojka Adéla Polomíková hrála v lize důležitou roli. Soupeřům rozvlnila síť branky přes osmdesátkrát.

Jak jste si cestu za prvním místem užily?
Sezona byla velice náročná, ale byla to ta nejlepší. S holkami jsme se i více sblížily, více se poznaly a myslím si, že to šlo na naší hře i znát. Konečně šlo vidět, že jsme tým.

Co oslavy? Dostaly jste od trenérů nějakou odměnu?
Oslavy byly úžasné, děkujeme mockrát rodičům a samozřejmě Martinovi a paní trenérce za krásné přípravy oslav, jak za ty před zápasy, tak i po zápasech. 

Jaká byla sezona z tvého pohledu?
Úžasná, ale také velice náročná, jak psychicky, tak fyzicky. Ale dalo mi to i nové zkušenosti do hry, které doufám využiji ve starším ročníku.

Jak si vážíte toho, že jste sezonou prošly bez porážky?
Samozřejmě je to super pocit a moc si toho vážíme. Také si vážíme veškeré podpory, jak od rodičů, tak ze šatny. 


Foto: Petr Ryp