Sezona pohledem starších žáků Frýdku-Místku: Slavili jsme medaili bez ohledu na umístění, říká Znišťal

05/06/2024 | mládež
Zažili povedenou sezonu, kterou završili třetím místem. Házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek si v Žákovské lize starších žáků dokráčeli po náročném roce pro medaile. Ze 24 zápasů vyhráli ve 20 případech a brali bronz. „Letošní sezona byla skvělá a naplnila moje očekávání,“ sděluje trenér Frýdku-Místku Radim Hustopecký.

Zároveň podle něj byl ročník poměrně dlouhý a náročný. Hráči Frýdku-Místku zvítězili ve 20 zápasech, remizovali s Českými Budějovicemi a prohráli o gól s Hostivicemi (18:19), o dvě branky s pražskou Duklou (18:20) a 16:23 s Talentem. „Zvládnout 24 utkání v Žákovské lize byl poměrně obtížný úkol a o to více jsem rád, že se nám podařilo získat celkové třetí místo v této soutěži,“ doplňuje kouč. K tomuto úspěchu ještě SKP vyhrálo krajskou soutěž, čímž sezonu vylepšilo.

Mladí házenkáři podle trenéra vyspěli herně i fyzicky. „Někteří dokonce již nastupovali v nejvyšší lize mladšího dorostu a rozhodně se tam neztratili. Za to jsme v klubu nesmírně rádi, máme tím slibný výhled do budoucna. Z hlediska herního projevu mě určitě těší, že si každý zápas užívali a házenou se bavili,“ raduje se Hustopecký.

„Při oslavách jsem to schytal šampusem,“ směje se trenér. „Jako jednou z oslav se dá brát i slavnostní předání medailí na magistrátu města. Další proběhne po odehrání posledního kola naší krajské soutěže, čímž zakončíme tuto úspěšnou sezonu,“ prozrazuje.

(Foto + TOP: Pepino SKP Frýdek-Místek)

Zlepšená střelba i psychika. Jak hodnotí úspěchy hráč Adam Znišťal?

Teprve čtrnáctiletý Adam Znišťal má za sebou poměrně náročný ročník. V průběhu totiž nastupoval i v jiné kategorii. Nakonec mohl z postu spojky v Žákovské lize slavit bronz.

Jak hodnotíš uplynulou sezonu?
Před ní jsem doufal, že se na medailových pozicích umístíme. I když to bylo opravdu těžké, nakonec se to povedlo. Celou dobu jsem si užil opravdu moc, bylo to poměrně náročné, protože jsem nastupoval i za naše mladší dorostence.

Zlepšil ses díky tolika odehraným zápasům?
Určitě jsem zapracoval na střelbě z dálky i na obraně, která mi minulý rok opravdu nešla. Zároveň jsem hodně zlepšil psychiku, v minulých letech jsem v zápasech často ztrácel koncentraci a nechával se například zbytečně vylučovat.

Jak jste bronz oslavili?
Oslava proběhla samozřejmě v šatně po posledním turnaji, i když jsme nevěděli, jestli budeme druzí nebo třetí. Slavili jsme medaili, i když jsme ještě netušili jakou (směje se).