Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Sezona starších žáků pohledem Telnice: nejlepší ofenziva i přepis historie. Ročník snů, nepochybuje Nicolas Prášek

17/05/2022 | soutěže, mládež
600 branek a bronzové medaile. Telnice se prostřílela ke krásnému třetímu místu v Žákovské lize starších žáků a slaví největší úspěch této kategorie v historii klubu. Celek s nejlepší ofenzivou soutěže podlehl za celou sezonu jen Sokolu Ostrava, Talentu a Lovosicím. „Nejvíce nás potěšilo, že jsme bojovali jako jeden tým," říká vedoucí mužstva Marian Prášek. „Sezona snů," usmívá se talent Nicolas Prášek.
Sezona starších žáků pohledem Telnice: nejlepší ofenziva i přepis historie. Ročník snů, nepochybuje Nicolas Prášek

 „Letošní sezona byla úspěšná. Kromě toho, že zcela jistě budeme vítězem v JML starších žáků – a to již poněkolikáté – se nám podařilo v šesti turnajových kolech získat 21 vítězství a pouze tři porážky," přibližoval vedoucí týmu Marian Prášek. Soutěž čítající 24 zápasů dopadla pro Telnici, kterou vede trenér Miloš Hrdlička, bronzem a skóre 600:445.

Realizační tým těšil také charakter kádru. „Přestože máme v týmu výjimečné individuality, nejvíc nás potěšilo, že všichni bojovali jako jeden tým. Nejsme úplně spokojeni s obrannou fází, velkou sílu ale tým projevil v útoku. Sice jsme skončili v ŽL třetí, ale nasázeli jsme nejvíc gólů," pokračoval vedoucí Sokola.

Bronzová příčka je nejlepším umístěním kategorie starších žáků v historii klubu. „Největší úspěch v historii telnické házené, co se naší kategorie týče. To svědčí o tom, že si výsledku velmi vážíme," pokračuje Prášek. Oslava zatím neproběhla. „Po šestém kole byli hráči tak unavení, že se výrazně neslavilo. Ale na plánovaném ukončení sezony budou všichni hráči ocenění a chystáme velkou oslavu."

O oslavě vědí už i hráči. „Letošní sezona byla výjimečná. Jako mladší žák Sokolu získám v této sezoně 2. místo v JML mladších žáků, 1. místo v JML starších žáků a zároveň 3. místo v ŽL starších žáků. Sezona snů," směje se 12letý Nicolas Prášek.

„V zápasech s Plzní a Lovosicemi (prvními dvěma celky tabulky) měli soupeři na lavičce náhradníků stejně kvalitní hráče jako v poli. Naše lavička byla slabší, vzhledem k tomu, že na ní seděli čtyři mladší žáci. Zároveň se nikdo jiný nemůže chlubit tím, že by čtyři m. žáci nastoupili v každém z 24 utkání ŽL," popisoval Marian Prášek.

A v čem udělal mladý talent za sezonu největší progres? „Nejvíc jsem se zlepšil na křídle a pracoval jsem nejvíc na technice. Pomáhali mi spoluhráči ze starších žáků (Roman Jahoda, Ondra Bureš)," děkoval na dálku Nicolas.

„Zápasy s prvními dvěma celky tabulky byly velmi těžké. V závěru rozhodla kvalita. Největším zážitkem pro mě bylo v zápase s Plzní proměnění sedmimetrového hodu, kdy v brance proti mně stál syn legendárního gólmana Petra Štochla," uzavřel 12letý Prášek.

Podobné ambice bude mít Telnice také v následující sezoně.