Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Dosáhnou zlínské starší žačky na zlatý double? Triumf je blízko

21/05/2024 | mládež
Obě družstva starších žaček Handball club Zlín zakončí o víkendu letošní sezonu. Zlín A vede zatím mezikrajskou soutěž bez prohry. Zároveň se děvčatům podařilo ovládnout Žákovskou ligu, kde se umístily na prvním místě. O medaile ještě ale zabojuje i o rok mladší zlínský B tým. 
Dosáhnou zlínské starší žačky na zlatý double? Triumf je blízko

Poslední dvě utkání mezikrajské soutěže - Ligy OLK – ZLK, odehrají v sobotu 25.05.2024  ve sportovní hale DATART Zlín obě družstva starších žaček Handball club Zlín. Zlín A vede zatím mezikrajskou soutěž bez prohry, druhá příčka patří Olomouci A, o medaile ještě zabojuje i zlínský B tým. 

„Áčko“ navíc ovládlo celorepublikovou soutěž - Žákovskou ligu, též bez prohry. Děvčata odehrála  24 utkání v šesti kolech (prosinec 2023 – květen 2024), v nichž ztratila pouze dva body za remízy se Strakonicemi a VŠ Plzeň. Při rovnosti bodů a lepším výsledku vzájemného utkání s DHC Plzeň vybojovaly starší žačky A zlaté medaile!

O rok mladší tým B skončil na krásném 6. místě (z 25 účastníků) a je příslibem do následujícího soutěžního ročníku. Navíc se jeho hráčka Denisa Krčková stala nejlepší střelkyní (130 branek) celostátní soutěže. O stejný triumf se v Lize OLK – ZLK popere ještě i v závěrečném kole v "přímém souboji na dálku" s další střelkyní ze Zlínského kraje Veronikou Ťuhýčkovou (SHK Kunovice).


(Foto: KP)

V širší nominaci na Letní olympijské hry dětí a mládeže 2024, které se odehrají od 23. 06. 2024 v Jihočeském kraji, má Handball club Zlín 10 hráček z obou těchto družstev.

Po odehrání vzájemného utkání Zlín A vs. Zlín B bude po 17. hodině družstvo Handball club Zlín A dekorováno medailemi z obou soutěží. Zveme nejen zlínské fanoušky házené, aby přišli podpořit úspěšné žákovské týmy.

Program utkání Ligy OLK – ZLK na sobotu 25.05.2024:

13:00 HC Zlín B – DHK Zora Olomouc A

14:30 HC Zlín A – DHK Zora Olomouc  A

16:00 HC Zlín B – HC Zlín A