Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Představujeme 3. a 4. díl BASIC HANDBALL 1

13/11/2020
V rámci Koncepce rozvoje házené v regionu Moravsko-slezského kraje pro trenéry, učitele, vedoucí družstev a hráče nabízíme další díly vzdělávacího programu BASIC HANDBALL 1 ve formě video prezentace a doporučených metodických postupů tentokrát na téma házení a chytání míče (3. a 4. díl).
Představujeme 3. a 4. díl    BASIC HANDBALL 1

Ve videu najdete vhodná manipulační cvičení, doporučené pohybové hry a další různé metodicko-organizační formy na procvičování házení a chytání míče.

Připomenete si, jak správně diagnostikovat hráče na základě popsaných kritických míst při nácviku, nebo zdokonalování házení vrchem jednoruč a chytání míče obouruč a jednoruč vrchem.

 

 

Zpomalené záběry vám odkryjí důležitost popsaných kritických míst a v praxi, pro nás trenéry, tak rozšíří správnou a rychlou diagnostiku a zpětnou vazbu nejen pro hráče. To, co se v praxi odehraje během pár vteřin a někdy ještě rychleji, potřebujete rychle vyhodnotit, popsat a posunout ještě do vyšší kvality.

Proto je pro každého trenéra velmi důležitá jasná a správná diagnostika každého pohybu hráče.

3.díl HÁZENÍ ke shlédnutí zde

Možná si vy sami, po shlédnutí videa, uvědomíte, že vámi předváděná činnost na tréninku a princip názornosti, tvoří podstatnou oporu v představě a vnímání každého hráče o správnosti konkrétní pohybové činnosti. Nepodceňte proto názorné ukázky správného provedení a osvojte si jednotlivé body základních kritických míst.

Házení a chytání míče jsou velmi důležitými činnostmi, od kterých se odvíjí například i kvalita a úroveň přihrávky.

 

 

V obou dílech najdete nenásilné srovnání a ukázky, na jedné straně techniky vyspělých hráčů a na straně druhé, techniky malých nadějných hvězdiček. Jak v rovině klubových aktivit, tak i v rovině všeobecné tělesné přípravy v rámci výuky tělesné výchovy na základních školách.

4.díl CHYTÁNÍ MÍČE ke shlédnutí zde

Naše doporučení se týká rovněž postupného a permanentního osvojování si všech, již v předešlých dílech, zmíněných, manipulačních cvičení, rytmických manipulací HIIBM, různých kombinací metod a technik při coachingu, které vám v konečném výsledku dodají v této dnešní době, karanténních omezení, ještě více radosti z přípravy na budoucí práci s mládeží.

 

S pozdravem a přáním všeho dobrého

 

krajský manažer                                                              a krajský trenér

Petra Zeleňaková                                                         PaedDr. Rastislav Trtík