Ve třetím kole Českého poháru brněnské derby a atraktivní souboje s extraligovou účastí

17/09/2021
Ještě před startem nižších mužských soutěží odehrály týmy napříč Českou republikou první dvě kola Českého poháru. Už tyto souboje přinesla některá překvapení, ve třetím kole se navíc do Poháru zapojí také extraligové výběry. Dokáže některý z týmů zaskočit favorita? Na co se můžou fanoušci těšit?

Dvojice prvoligových týmů se neprobojovala ze 2. kola Českého poháru. Vršovice vypadly se Štáhlavami po prohře 24:27, Náchod nestačil na Liberec 23:28. Naopak Litovel rozstřílela Kostelec n. H. pětačtyřiceti brankami 45:32, jedenáctibrankovou výhru vybojovali v druholigovém souboji házenkáři TAEDA Karviná nad Uničovem, dokonce o čtrnáct branek přehrály Napajedla Rožnov, stejně vysoko vyhrála Kuřim nad Juliánovem a o patnáct gólů přehráli Vsetínští Hlučín. Naopak dramatický byl souboj mezi Jabloncem a Mladou Boleslaví, když Jablonečtí nakonec zvítězili o jedinou branku.

Teď je na programu už 3. kolo a do něj kromě devítky prvoligových týmů už naskočí i kompletní extraligová sestava. Na programu jsou tak zajímavá měření – třeba to mezi Zubřím a Velkou Bystřicí, Plzní a Strakonicemi nebo Bystřicí pod Hostýnem a Karvinou. Dojde ale také na vzájemné souboje týmů bez extraligové účasti – o postup do 4. kola se poměří Liberec s Dvorem Králové, Šťáhlavy s Chodovem nebo Napajedla se sousedním Zlínem či Kuřim s Hustopečemi.

A dojde také na brněnské derby, i když tentokrát jiné, než v podání Maloměřic a Králova Pole. S házenkáři Kéniku se tentokrát poměří druholigový Tatran Bohunice, jak si v atraktivním duelu Brňané povedou?

Plánovaný hrací termín 3. kola Českého poháru mužů je 13. října 2021, konkrétní hrací časy kluby oznámí do 22. září na sekretariát ČSH.