Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Kynžvart přehrál Hodonín a je posledním postupujícím do 2finále Českého poháru

09/02/2022 | soutěže, 2finále Českého poháru
Kvartet je kompletní. Kynžvart se stal v úterý posledním postupujícím do 2finále Českého poháru, které se odehraje 23. února v Karlových Varech. V jeden den diváci uvidí jak závěrečný duel mužské, tak ženské části poháru. Nováček MOL Ligy přehrál Hodonín 28:17.

Do zápasu naskočily lépe hostující hráčky, které si rychle vypracovaly vedení 3:0 po brankách Kornelie Malecke, Sáry Drexlerové a Laury Víchové. Třígólový náskok držel Hodonín ještě ve 14. minutě, poločas nakonec trefou Barbory Tesařové v poslední minutě vyhrál těsně 11:10.

Po přestávce Kynžvart na svého soka nastoupil nekompromisně. Pěti brankami bez odpovědi se dostal do vedení 15:11 a to až do konce utkání navyšoval. Sofiia Bezrukova dvěma góly mezi 42. a 46. minutou posunula svůj celek už do vedení 20:14. Zápas uzavřela přesnou trefou dvakrát v řadě Kristýna Königová, Hodonín prohrál 17:28.

Kynžvart tak doplnil už předtím známou trojici účastníků 2finále: Plzeň, Nové Veselí, Kynžvart, Most.

HÁZENÁ KYNŽVART – HK HODONÍN 28:17 (10:11)