První přípravný souboj dorostenek ve Francii pro domácí, druhý test na programu ve středu

26/07/2022
Poslední zápasové testy před odletem na MS sehrávají české dorostenky ve Francii. V úvodním ze dvou přípravných zápasů podlehly Francii 33:22.

„Narazili jsme na silné družstvo Francie. Velmi dobře vypadal náš výkon na hřišti hlavně v prvním poločase, přišli jsme na to, jak Francouzky bránit, dařilo se nám pokrýt jejich silnou zbraň, kterou byla hra do pivota. Vyrovnaný první poločas jsme bohužel nezopakovali. Ráz druhému poločasu asi dala hned úvodní akce, kdy jsme místo branky v přesilové hře inkasovali z rychlého útoku. Propadli jsme hlavně v individuálních soubojích v obraně. Soupeř byla naším tlakem donucen přestat hrát přes pivota, a tak se uchýlil ke hře jedna na jednu a v těchto individuálních soubojích jsme nestačili. V prvních dvaceti minutách druhého poločasu nám to dělalo velké problémy,“ popsal silné i slabé stránky úterního výkonu v přípravném zápase s Francií trenér týmu Michal Červenka.

Přesto vidí v úvodním duelu jasné přínosy. „Celkově zápas považuji za krok dopředu, i když výsledek tak nevypadá. V prvním poločase jsme předváděli hru, které bychom se mohli chytit a mohli bychom s ní být úspěšní. S hráčkami probereme to, co se povedlo stejně jako to, co se nepovedlo a zítra budeme chtít být úspěšnější,“ dodal Červenka.

Druhé utkání mezi Francií a Českou republikou je na programu ve středu 27. 7. ve 14:30. Potom tým odcestuje zpět do České republiky a hned ve čtvrtek 28. července družstvo odletí do Skopje. Tam se ve skupině G utkají s týmy Norska, Brazílie a Uruguaye. Všechna utkání českého týmu budou živě vysílána na stanicích Sport 1 a Sport 2.

Francie – Česká republika 33:22 (15:13) (přípravné utkání 1)

Sestava a branky České republiky: Horáková, Gabrhelová 1, Kubalková 5, Rajová, Protivová, Šimková 2, Schreibmeierová 2, Schüllerová, Jirásková 1, Jestříbková 3, Stojarová, Vávrová 7, Mrózková, Mazánková, Radová 1, Wizurová. Vyloučení: 3:5.