Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Dorostenky si na MS zahrají s Norskem, Brazílií a Uruguayí. Los dopadl neutrálně, říká Červenka

08/06/2022 | reprezentace
Dorostenky už znají své soupeřky na letním mistrovství světa, které se uskuteční mezi 30. červencem a 10. srpnem ve Skopje. Národní tým bude bojovat o postup ze skupiny s Norskem, Brazílií a Uruguayí.
Dorostenky si na MS zahrají s Norskem, Brazílií a Uruguayí. Los dopadl neutrálně, říká Červenka

Los dopadl podle trenéra národního týmu Michala Červenky neutrálně. „Zcela jednoznačně jsou daleko těžší skupiny, našli bychom zcela určitě také skupiny jednodušší. Co se týče našich ambicí a cesty, jedeme jednoznačně s cílem ze skupiny postoupit. Ani se příliš neohlížíme na čí úkor," říká kouč.

„Je to dáno specifikem této věkové kategorie, která nutně nemusí kopírovat úspěšnost a neúspěšnost ženských týmů. Záleží na tom, jaká generace se v daném státě narodí," popisoval dál Červenka. Hru Norek si tým vyzkoušel už na letošním turnaji v Rumunsku. „Víme, do čeho jdeme. Typicky severská házená. Jihoamerické soupeřky jsou samozřejmě neznámou, nicméně informace hledáme. Víme, že Brazilky s přehledem celou kvalifikaci Jižní Ameriky vyhrály a Uruguay skončila třetí.“

Výhodou je, že národní tým narazí také na soupeřky mimo Evropu a vyzkouší si také jiné herní styly. „Jsem rád, že jsme se dostali na mistrovství světa a budeme hrát s týmy z ostatních kontinentů. Vyhnuli jsme se malému mistrovství Evropy. Je to pro nás výzva, rozhodne se na hřišti," pokračoval Červenka.

Dorostenky mají aktuálně sraz v Luhačovicích, kde se měly střetnout s Guinejí. Soupeř ale nakonec odpadl. „Následně bychom byli rádi, kdyby hráčky dostaly volno a začaly si plnit individuální kondiční tréninkové plány tak, abychom 15. července mohli začít závěrečnou fázi přípravy. Pokud se nestane něco nepředpokládaného, měla by nás prověřit družstva Egypta a Francie. Závěrečný blok bude rozdělen do dvou částí," uzavřel kouč.