Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Karviná odškrtla další výhru, tabulku vede po předehrávce o šest bodů

01/12/2021 | soutěže
Třetí extraligová výhra v řadě. Karviná přehrála v předehrávce 13. kola Extraligy mužů Duklu 28:21 a pokračuje v úspěšném odškrtávání náročného programu. Hosty táhlo za výhrou hlavně úspěšné duo Vojtěch Patzel – Dominik Salák, kanonýři nasázeli dohromady 13 branek. Baník čeká už o víkendu domácí zápas Evropského poháru proti Famagustě, Pražané zase vyzvou norský Drammen.

Extraliga mužů - 13. kolo

HC Dukla Praha – HCB Karviná 21:28 (13:17)

Karviná se dostala do komfortního náskoku krátce po začátku duelu. Na 5:1 zvyšoval v osmé minutě Dominik Solák, pak Pražané otočili kormidlem vývoje první půle. Nasázeli pět gólů v řadě a donutili kouče Michala Brůnu sáhnout k oddechovému času. Tempo se rozmělnilo na obě strany, přetahovaná trvala až do koncovky úvodního poločasu, z níž hosté vydolovali čtyřgólové vedení.

Rozhodující pasáž střetnutí přišla mezi 39.-46. minutou, kdy Karvinští mimo jiné díky dvěma trefám Patrika Fulneka svůj náskok podstatně navýšili. Devítigólové manko už stihli Pražané jen umazat, dohnat se jim ho však nepodařilo.

Baník závěr duelu zvládl a zapsal do tabulky další dva body. Na prvním místě má nově šestibodový náskok na druhou Plzeň, Západočechům však zbývá odehrát dva zápasy navíc. Dukla zůstane v nejlepší osmičce i po víkendu, devátý Jičín na ni totiž ztrácí body čtyři. Oba celky čeká o víkendu odveta v Evropském poháru, kde budou hájit vítězství z úvodních duelů. Karviná hostí v sobotu (16:00) kyperskou Famagustu, Dukla hraje o den později (17:00) proti norskému Drammenu.

Michal Bruna, trenér HCB Karviná: „Jsem spokojen, kluci odehráli dobrý zápas. Dukla byla rozhodně lepší než minule. Doufám, že jsme je moc nenalomili před dalším důležitým zápasem v Evropském poháru, a držím palce, ať to doma zvládnou.“

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Ač jsme prohráli, myslím, že tým podal maximální výkon, jaký jen mohl. Určitě zlepšená hra v obraně, za pozitivní považuji i to, že se v ní objevili i kluci ze střídačky. Na hře byla ještě trochu znát únava z neděle. Věřím, že se dokážeme do víkendu zregenerovat a předvedeme se v plné síle. Myslím, že odhodlání týmu tu je, ještě potrénujeme a v neděli budeme bojovat o postup v poháru EHF.“