Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Prohra s Rumunskem nás mrzela, 10. místo je ale úspěch, říká juniorka Farářová

22/07/2021
Juniorské reprezentantky se o víkendu vrátily z EURA ve Slovinsku, odkud přivezly konečnou 10. příčku a postup na mistrovství světa juniorek 2022. Jednou z členek úspěšného týmu byla i Anežka Farářová, blýskla se zejména v posledním zápase, kdy nastřílela pět branek a byla vyhlášena hráčkou utkání.
Prohra s Rumunskem nás mrzela, 10. místo je ale úspěch, říká juniorka Farářová

 

Jak hodnotíte s mírným odstupem celé Euro?

Mistrovství Evropy za sebe můžu ohodnotit velmi kladně, podařilo se nám vybojovat postup na MS, a tak můžeme být všichni spokojení. Prohra s Rumunskem ve skupině nás sice hodně mrzela, ale na druhou stranu 10. místo na Euru je velký úspěch na to, v jaké skupině jsme byly.

 

Jak hodnotíte svůj výkon? Po prvních utkáních jste postupně dostávala více prostoru i v útoku.

Se svým výkonem můžu být spokojená, jsem ráda za příležitost a za nasbírané zkušenosti. Každý zápas byl jiný, měl svůj vlastní náboj a já byla vděčná za každou minutu na hřišti. Atmosféra v hale byla úžasná a i těch pár českých fanoušků bylo v hledišti slyšet. Moc nám to pomáhalo.

 

Jak nabitý byl váš program? Byla v rámci Eura nastavena přísná opatření? Jak jste trávili volný čas?

Ve dnech zápasů jsme měly většinou jeden trénink a dvě videoporady na každého soupeře. Testování na covid probíhalo každý druhý den. Zápasovou halu jsme měly 20 minut od hotelu, kam nás vozil místní autobus, takže se dá říct, že jsme měly všechno po ruce. Vzhledem k opatřením jsme moc z hotelu chodit nemohly. Až na pár krátkých procházek kolem hotelu jsme čas trávily jen na pokojích nebo jsme se věnovali regeneraci a masážím.

 

Trenér Poloz chválil vaši partu, souhlasíte?

Určitě, tohle je základ úspěchu. S holkama jsme dobrá parta a myslím, že jsme dokázaly světu, že se s českou házenou musí počítat.

 

Tým Poruby se už druhý týden připravuje na novou sezónu. Jaký máte teď program a kdy se připojíte k týmu?

Mám teď týden volno, jsem doma s rodinou a příští týden uvidím, co a jak. Už se na holky těším.