Vyrovnáno! Plzeň těsně skolila Karvinou 26:25 a vynutila si pátý zápas, série o 3. místo se vrací do Zubří

26/05/2022 | soutěže
To byl boj. Karty v obou sériích byly jednoznačně rozdané, Karviná i Zubří mohly ukončit své bitvy, nepovedlo se to ani jednomu z celků. Plzeň zvítězila nad HCB těsně 26:25, vynutila si rozhodující zápas, Dukla zase ve čtvrtém souboji o bronz zvítězila 28:24.

TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE – HCB KARVINÁ 26:25 (12:14)

Finále, jak se patří! Karviná vstoupila do utkání fantasticky, po čtyřech minutách vedla 4:0 a kouč Petr Štochl musel sáhnout po time-outu. Západočeši se dokázali vrátit zpět do hry, třikrát se trefil Jan Stehlík, který snižoval na 4:6. Po brance Petra Vinkelhöfer sáhl k oddechovému času také kouč Michal Brůna.

Domácí poprvé vyrovnali ve 24. minutě, kdy na 12:12 upravil skóre Petr Linhart. Hosté ale přece jen na konci první půle odskočili, Vojtěch Patzel a Dominik Solák vypálili Karviné vedení 14:12.

To po pauze nevydrželo dlouho, Talent rozjel gólovou smršť. Třikrát skóroval Milan Škvařil a přidal se i Daniel Řeznický, na druhé straně reagovali Slavomír Mlotek s Janem Sobolem. Až do samotné koncovky se hrála vyrovnaná partie, v 54. minutě si plzeňská lavička vyžádala time, na který navázaly branky Petra Vinkelhöfera a Jana Stehlíka. Vedení už si Plzeňští i přes branky Patzela se Solákem vzít nenechali, rozhodl minutu a tři vteřiny před koncem Martin Říha.

Talent se může těšit z vyrovnání série, rozhodovat se bude na karvinské palubovce o víkendu.

„Na všech bylo dneska jasně vidět, jak moc chceme vyhrát, tenhle tým dokáže velké věci. I když jsme byli zase oslabení o další hráče, chuť a nasazení bylo obrovské. Ti co nastoupili, nechali na hřišti všechno. Celý tým fungoval dobře," komentoval pro plzeňské stránky trenér Petr Štochl.

„Ve druhém poločase jsme měli sérii čtyř nebo pěti čistých šancí, které jsme neproměnili. To rozhodlo o tom, že jsme nebyli schopní vyhrát," říkal zklamaný kouč hostů Michal Brůna, ale byl si vědom síly Karviné v domácím prostředí. "Doma jsme ještě neprohráli, musíme to zvládnout i tentokrát," burcoval už v Plzni. „Když vám doma fandí dva tisíce lidí, je to úplně něco jiného. Hráčům to pomáhá, stejně tak domácí hřiště, to všechno bude teď na naší straně," doplnil trenér HCB.

Foto + Foto TOP: Hynek Sladký

HC DUKLA PRAHA – HC ROBE ZUBŘÍ 28:24 (15:9)

Pražané to zvládli i napodruhé. Dukla potvrdila, že domácí zápasy zkrátka umí ve vypjatých situacích zvládat. Domácí se rychle dostali do vedení po gólech Jakuba Svitáka a Tomáše Petržaly při přesilovce. Hosté sice srovnali, ale doháněli ztrátu. Na rozdíl tří branek upravoval v 25. minutě Jakub Krušberský.

Pražané navíc fantasticky zvládli koncovku první půle, po gólech Jakuba Zelenky, Martina Rakouského a Filipa Březiny si vyžádal Michal Tonar oddechový čas. Následovala branka Davida Šůstka, Dukla vedla 15:9.

Daniel Křístek a Krušberský zvýšili rozdíl na propastných osm branek, Zubřané se ale nevzdávali. Manko stáhli během 22. a 25. minuty, kdy Jakub Sviták vyfasoval červenou kartu. Mimo jiné po dvou trefách Josefa Dobeše to bylo 24:20. Dukla i však své vedení poctivě hlídala, trefili se Daniel Křístek, Jan Blecha i Martin a Filip Březinovi. Hostům nestačily ani tři branky Lukáše Mořkovského v řadě.

Pražané vyhráli i díky famóznímu výkonu Petržely, který měl 62% úspěšnost zákroků, 28:24 a série se vrací do Zubří.

„Gratulujeme Dukle k vítězství. Rozhodla naše neúspěšnost v šancích, co jsme si vypracovali, a neuvěřitelný výkon v bráně Dukly Praha. Bylo to hlavně o tomto. Takže jdeme do pátého zápasu,“ komentoval trenér Zubří Peter Dávid.

„Pochvala celému týmu za předvedený výkon. Chci vyzdvihnout hlavně obranu, protože v ní jsme po velkou část zápasu byli jasně lepším týmem. K tomu fantastický výkon Tomáše Petržaly v bráně. Myslím, že jsme všichni moc rádi, že jsme tu sérii natáhli do pěti zápasů. V Zubří se teď rozhodne, kdo to unese lépe," řekl kouč Dukly Michal Tonar.