Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Házená v Guinnessově knize rekordů. Masér Michal Korytář kroutí v Zoře už čtvrt století, končit nebude

24/10/2022 | svaz, soutěže
Je to pořádně impozantní rekord. Michal Korytář je vůbec nejdéle sloužícím masérem ve všech sportovních klubech nejvyšších soutěží napříč republikou, v olomoucké Zoře kroutí už 25. sezonu. A končit rozhodně nehodlá. „Baví mě to, naplňuje. Ještě nějaké roky přidám,“ usmívá se legenda po oslavě, jejíž součástí byl i zápis do české verze Guinessovy knihy rekordů.
Házená v Guinnessově knize rekordů. Masér Michal Korytář kroutí v Zoře už čtvrt století, končit nebude

Zažil vrcholy i pády, tři mistrovské tituly, vítězství v Českém poháru a evropské poháry. Michal Korytář se stal postupem let ikonou nejen olomouckého regionu, jeho přesah je mnohem větší. „Přicházel jsem víceméně na záskok. Nikdo nepočítal s tím, že vydržím tak dlouho. Ale byly to krásné roky a pořád jsou,“ říká oslavenec, kterému Zora připravila po zápase MOL Ligy s Pískem (30:31) příjemné překvapení.

Do haly se totiž sjelo přes 40 jeho bývalých svěřenkyň ze všech koutů republiky ale i celé Evropy, společně mu připravily parádní poděkování. Prezident České házené Ondřej Zdráhala mu navíc po utkání předal certifikát o vytvoření českého rekordu v Guinnessově knize rekordů, Korytář totiž překonal jednu úctyhodnou metu.

Je vůbec nejdéle sloužícím masérem u jednoho klubu v nejvyšší soutěži napříč všemi sporty.

Foto: Michal Struž (Česká házená)

„Je to něco úžasného. Přijela řada bývalých reprezentantek, na jednom místě se sešlo obrovské množství titulů. Jsem rád, že jsem tu mohl být,“ komentoval Zdráhala. „Věřím, že Kory bude pokračovat dál a těch let bude nakonec padesát,“ dodal svazový prezident. A opravdu může být, masérská legenda končit nehodlá.

„Nejbližší budoucnost je teď pro mě pivo s holkama a malá oslava,“ glosoval Korytář. „Ale baví mě to, naplňuje mě to a nějaké roky ještě odkroutím,“ měl jasno. Rekord tak běží dál.

O tom, že jsou maséři jedním z klíčů k dobře fungujícímu týmu netřeba polemizovat. To vám koneckonců potvrdí každý, kdo hrál týmový sport. „Nedá se to popsat slovy, je pro nás spojnicí všeho a všech. Vystřídalo se u nás několik generací hráček, trenérů a on zůstal. Nikdy nepotřeboval ani povzbuzující řeči… Stačí to, jaký je,“ vyprávěla bývalá vynikající reprezentantka Lucie Fabíková. Právě ta oslavu v partě s Veronikou Hejtmánkovou, Lucií Dostálovou, Klárou Sovovou a Martinou Uličnou organizovala.

Foto: Michal Struž (Česká házená)

Korytář působil také u reprezentačních výběrů, kde předával své zkušenosti nejen ve sportu. „Potkala jsem ho, když jsem byla bažant, který nevěděl, o čem je svět,“ smála se Fabíková. „Přirozeně nás nasměroval. Provázel nás všechny nejen házenou, ale i životem. Proto má tak obrovský přesah,“ dodala.

Masérská ikona se na palubovce těžce bránila slzám. „Krásné poděkování za všechny ty roky,“ dojímal se Korytář. „Mám krásný vztah se všemi hráčkami, které kdy byly součástí týmu. Jsme jedna rodina a prožíváme vítězství i prohry spolu,“ uzavřel.

A legenda žije dál.

Foto + foto TOP: Michal Struž (Česká házená)