Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Házenkáři na jihu Čech v červnu nezaháleli, do Písku přijely i Markéta Jeřábková a Veronika Malá

11/07/2022 | mládež
Ačkoliv jihočeské krajské soutěže jsou již dávno minulostí, házenkáři na jihu Čech rozhodně nelení a baví se házenou dál. Ale možná už tak trochu myslí i na další sezonu. Ještě než děti odešly na prázdniny, připravily některé jihočeské kluby zajímavé akce pro jejich pobavení a snad i přilákání nových házenkářských nadějí. Pojďte s námi na bleskovou návštěvu do tří jihočeských měst – Sezimova Ústí, Jindřichova Hradce a Písku, kde to v červnu pořádně žilo.
Házenkáři na jihu Čech v červnu nezaháleli, do Písku přijely i Markéta Jeřábková a Veronika Malá

Setkání generací v Sezimově Ústí

V sobotu 11. 6. 2022 připravili házenkáři ze Spartaku Sezimovo Ústí další ročník tradičního „Setkání generací“, které do sportovní haly přivedlo nejen stávající házenkáře různého stáří, ale dobře posloužilo i jako náborová akce pro zcela nové zájemce o házenou.

V průběhu nabitého sportovního dne se na ploše představili házenkáři napříč všemi generacemi od přípravek až po ostřílené borce. Dopoledne patřilo těm služebně nejmladším kategoriím, které v ukázkových utkáních předvedly své dovednosti, nadšení a zápal pro hru. Program zahájil házenkářský potěr z přípravky a minižactva, který v plné kráse ukázal házenou 4+1, po nich následovaly zápasy v kategoriích mladších a starších žáků v tradiční házené 6+1. Házenkářskou sobotu pak zakončila exhibiční utkání dospělých mazáků.

Celodenní program zpestřily atraktivní doplňkové aktivity a dovednostní soutěže pro děti, jako například radarové měření rychlosti hodu míčem, střelba míčem na přesnost nebo běh na 20 metrů s elektronickou časomírou. Součástí programu byl rovněž slavnostní akt, při němž byl tým minižactva TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí dekorován zlatými medailemi pro vítěze Jihočeské ligy.

Setkání generací bylo velmi příjemnou akcí, která opět ukázala, že házená k Sezimáku prostě patří, má zde svou bohatou minulost, přítomnost, ale rozhodně i budoucnost v podobě mladých nastupujících generací.

Odpoledne s házenou v Jindřichově Hradci

Seriál předprázdninových házenkářských akcí pokračoval ve středu 22. června 2022 v Jindřichově Hradci, kde místní dámský klub Házená Jindřichův Hradec uspořádal pro své stávající členy i zájemce z řad široké veřejnosti sportovní a zábavné „odpoledne s házenou“.

Pro všechny účastníky akce byly připraveny dovednostní soutěže – jak jednotlivců, tak soutěžních dvojic (testovala se rychlost, postřeh, obratnost i provětrala mysl). Každý, kdo absolvoval všechna stanoviště, získal odměnu. „Počasí nám přálo a tak si odpoledne plné sportu naše mladé házenkářky, trenéři, ale i rodiče a příchozí malí návštěvníci užili naplno,“ popisuje akci prezidentka klubu Romana Marsová a dodává: „Soutěžící museli projít všech osm stanovišť, aby si s vyplněnou kartičkou vysloužili odměnu. Nejoblíbenější byla jako vždy opičí dráha, ale také běh s kruhem. Našim nejmenším se zase nejvíce líbila disciplína běhací puzzle, nemohli se od něj vůbec odtrhnout“. Během celého odpoledne byl volně k dispozici skákací hrad a později došlo také na opékání buřtů.

Nebyl by to závěr sezóny, kdyby neproběhlo hodnocení uplynulého ročníku. Největším úspěchem žákovských týmů v krajských soutěžích bylo druhé místo starších žaček v Jihočeské lize (ten stejný tým navíc obsadil konečné 5. místo v Žákovské lize starších žákyň, což je úspěch ještě cennější). Děvčata dostala pohár a samozřejmě stříbrné medaile. Nakonec však došlo k ocenění všech týmů krásnými dárky a hlavně bouřlivým potleskem. 

„Celý den jsme zakončili jak jinak než sportem – hrál se volejbal, fotbal a také házená. Do všech utkání se zapojili i rodiče, a tak jsme zjistili, že jsou mezi nimi skryté talenty. Každopádně to byl krásný závěr sezóny a my už se těšíme na tu další,“ dodává Romča Marsová. Házenkářky Jindřichova Hradce se opět sejdou za necelé dva měsíce na společném soustředění na Zvůli. Závěrem prezidentka jindřichohradecké házené nezapomene popřát: „Přejeme všem krásné prázdniny plné sluníčka, sportu, ale i odpočinku!“

Handball Day v Písku – odpoledne plné zábavy, sportu a házené

Jak bylo v minulém roce přáním organizátorů, v Písku se zrodila další tradice – tentokráte házenkářská! Poslední červnový víkend (25. června) se v písecké obloukové hale uskutečnil druhý ročník akce se světovým názvem „Handball Day“. V průběhu dětského zábavného odpoledne se mladé písecké házenkářky nejen důstojně rozloučily se sezonou, ale akce oslovila i zájemce z řad široké veřejnosti a přivedla do házenkářského svatostánku další zájemce, v případě Sokola Písek spíše zájemkyně o házenou.

Pro mladé házenkářské naděje pořadatelé připravili sedm soutěžních stanovišť jak z oblasti všeobecných pohybových aktivit, tak zaměřených přímo na specifické házenkářské dovednosti – rychlost a přesnost střelby, doskočiště, driblink, opičí dráha, házenkářská střelnice a v neposlední řadě též velmi oblíbená „světýlka“. Každý úkol si soutěžící nechali zapsat do speciální soutěžní karty, která byla zároveň losem v tombole, kde se mimo jiné soutěžilo i o interligové dresy. Pro volné chvíle byl připraven rovněž skákací hrad.

Celé házenkářské odpoledne vyvrcholilo předáním zlatých medailí družstvům mladších a starších žákyň TJ Sokol Písek za vítězství v Jihočeské krajské lize a autogramiádou, na kterou tentokráte přijaly pozvání vítězky dvou nejprestižnějších evropských soutěží Markéta Jeřábková a čerstvá házenkářka roku Veronika Malá.