Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Týmy Zlínského kraje v akci. Jak pokračuje příprava výběrů ZKSH pro LODM 2024?

25/04/2024 | mládež
Příprava výběrů Zlínského kraje na Olympiádu dětí a mládeže vrcholí. Obě družstva mají za sebou přátelská utkání.

Starší žáci

Výběr Západoslovenského kraje - Výběr Zlínského kraje 47: 47

Ve středu 24. dubna 2024 odehrál v Povážské Bystrici Výběr ZKSH další přípravné utkání před blížící se Letní olympiádou dětí a mládeže, která bude zahájena 23. června v Jihočeském kraji. V  zápase, který se hrál netradičně 3x 25 minut, si naše družstvo vyzkoušelo tři obranné systémy, snažilo se o organizovaný přechod do rychlého útoku a zopakovat si kombinace v postupném útoku.

Průběh utkání byl velmi vyrovnaný a obě družstva podala velmi bojovný výkon. I když jsme se občas dopustili některých nepřesností, naši hráči předvedli množství pěkných akcí.

V dramatickém závěru nejprve soupeř neproměnil sedmimetrový hod, který v poslední sekundě zahodil i náš výběr. Utkání tak skončilo zaslouženou remízou.

Sestava družstva: Lošák Miroslav, Ondriš Matěj - Bělíček Jan, Dolanský Kryštof, Gahura Daniel, Choleček Jiří, Juříček Jakub, Kujan Ondřej, Mikula Alex, Otradovec Šimon, Šimek Radim, Uhříček Lukáš, Vičan Filip.

Starší žačky

Výběr Zlínského kraje - Výběr Západoslovenského kraje 40:42

Ve čtvrtek 25. dubna se v Zubří utkala v přípravném utkání i děvčata. I když nastoupila proti soupeři, který byl vesměs o rok starší, podala výborný výkon.

I dívčí družstvo zkoušelo všechny varianty obrany, přechodu do rychlého útoku i kombinace v útoku postupném. Fyzicky vyspělejší soupeřky ze Slovenska většinu utkání vedly o 3 až 4 branky, ale naše bojovné hráčky v závěru zápasu, hraného na 4x20 minut, vývoj utkání vyrovnaly, ale pro několik technických chyb utkání nakonec ztratily.

Přesto je nutno všechny naše hráčky pochválit za předvedený výkon.

Sestava družstva: Stodůlková Viktorie, Struhalová Kristýna - Andrýsková Tereza , Cibulcová Amálie, Hřibová Karla , Klableňová Zuzana, Krčková Denisa, Kropáčová Adriana, Máčalová Darja , Nejedlá Natálie, Polomíková Adéla, Srněnská Josefína, Štelcová Denisa, Zábojníková Natálie.