Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Extraligové play out rozehrálo vítězně Nové Veselí, Šalina derby pro Královopolské

02/04/2021
Prakticky bez přestávky se rozběhly ve STRABAG Rail extralize boje o konečné umístění. Zatímco Chance play off startuje až v sobotu, play out, tedy boje dolní čtyřky, rozehráli už v pátek dopoledne házenkáři Hranic a Nového Veselí. V sobotu pak brněnské derby vybojovali házenkáři Králova Pole.
Extraligové play out rozehrálo vítězně Nové Veselí, Šalina derby pro Královopolské

 

STRABAG Rail extraliga – play out - 1. kolo

TJ Cement Hranice – TJ Sokol Nové Veselí 26:30 (8:14) - statistiky

Letošní ročník play out otevřelo ve sváteční páteční den utkání mezi Cementem Hranice a Novým Veselím. Jistou výhodu pro domácí mohl představovat brzký začátek utkání, které rozehráli již v 10:30 dopoledne. Avšak hosté se dokázali zkoncentrovat a již v první polovině vytvořili náskok, který ve 27. minutě představoval rozdíl sedmi branek a hraničtí házenkáři tuto ztrátu po zbytek utkání jen těžce doháněli. Přestože druhou polovinu zápasu TJ Cement Hranice vyhrál, celkové vítězství patřilo TJ Sokol Nové Veselí, jež porazilo domácí v konečném součtu o 4 branky.

 

 

„Pevně jsem věřil, že toto utkání zvládneme i když ve své podstatě „o nic nejde“. Kladli jsme hráčům na srdce, že každé utkaní je pro nás důležité a chceme udržet herní kvalitu. Bohužel toto utkaní se nám nevyvedlo v žádném směru. Když to řeknu otevřeně, tak to, co jsem považoval za náš plus, tedy naši obranu, tak to se nám dneska, rozpadlo. Postupný útok, se kterým se pereme neustále, byl chvilkami až žalostný. Když zde minule prohrálo Veselí, měli jsme naopak fantastický vstup a bohužel dneska to byl úplný opak. To utkaní jsme ze začátku nezvládli a v podstatě první poločas rozhodl o celém utkaní. Byť jsme ve druhé půlce tlačili, chtěli jsme se dostat do hry a druhou půlku jsme i vyhráli, zase nastaly situace, kdy se dostaneme na dostřel a pak uděláme hloupé technické chyby, nebo neproměníme šance,“ pojmenoval chyby hranické hry trenér Jaroslav Hudeček. „Když to shrnu, bylo to jednoznačné vítezství Nového Veselí. Já bohužel spokojený být nemůžu, ale pevně věřím, že to dáme do kupy a v play out ještě uhrajeme nějaké pěkné zápasy a pěkné výsledky,“ dodal zkušený trenér.

Trenér Nového Veselí Peter Kostka viděl ve výkonu svých svěřenců také slabiny, přesto je za vítězství přirozeně rád. „Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. Chtěli jsme sem přijet pro vítězství. Nebudeme si lhát, ten výkon nebyl tak kvalitní jako v minulém týdnu proti Dukle. Máme stále problém nastavit se brzy, pro nás je 10:30 brzy ráno plus ty podmínky domácích jsou pro ně velmi výhodné. Každý soupeř tady má trošku problém, než si nastaví hlavu, ale to jsou všechno výmluvy. Jednoduše jsem rád, že jsme to zvládli,“ ohlížel se za utkáním Kostka. „Kontrolovali jsme celý zápas, dobře jsme bránili a výborně chytal Michal Studený. Jen škoda, že jsme si méně pomohli rychlým útokem a měli jsme mnoho technických chyb. Mohli jsme daleko dříve ten zápas uzavřít. Druhý poločas jsme prohráli, takže to si budeme s chlapci muset vysvětlit, takovéto zápasy musíme uzavírat dříve.“

 

SKKP Handball Brno - SHC Maloměřice 30:24 (15:13) - statistiky

Začátek šalinového derby patřil spíše královopolským, kteří si během dvanácti minut vytvořili pohodlný pěti brankový náskok, Maloměřice ale nedaly domácím vůbec nic zadarmo a ukázaly, že také umí střílet góly. Hosté postupně začali náskok Kéniku stahovat, nakonec se jim podařilo gólový polštář Králova Pole zmenšit na pouhé dvě branky. Také nutno dodat, nebýt několika zákroků mladého brankáře Grulicha ve svatyni Kéniku, mohlo být skóre pro hosty ještě příznivější.

Do druhého dějství vstoupili opět aktivněji domácí, kteří v rozmezí pěti minut nasázeli čtyři branky a pouze jednu inkasovali, jejich pěti brankové vedení bylo rázem zpět. Následovala zhruba desetiminutová pasáž, kdy padaly branky na obou stranách, družina Pavla Hladíka si ale stále držela svůj pohodlný náskok. V rychlém sledu pak přišly branky tři branky dua Horut - Sekulić a s největší pravděpodobností bylo rozhodnuto. Do hry se dostal i benjamínek Králova Pole Ženatý, který si ze sedmičky připsal svůj první gól v extralize. Moc už se toho do konce utkání neudálo a Kénik tak výsledkem 30:24 vyhrál už potřetí brněnské derby v této sezóně.

"Do utkání jsme vstoupili, jak jsme chtěli. Poté jsme se bohužel trochu přizpůsobili a Majlont toho využil, měl tam potom na konci první půle dva rychlé góly, kterýma to naše vedení stáhnul. Druhá půlka už ale byla jasně v naší režii," hodnotil po utkání Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno, a dodal: "Akorát nejsme úplně spokojení v obraně. Dostat 24 gólů je hodně, náš cíl bylo inkasovat pod 20, ale máme dva body a to je důležité. Dneska jsem rád, že jsme dali velký prostor mladým. Ženatý si dnes dal první extraligový gól, dobrý zápas odehrál také Vojtěch Václav a famózní byl dneska Jakub Grulich v bráně, kde měl úspěšnost 47%, takže tam jsme hodně spokojení."

Vít Musil, SHC Maloměřice Brno, pak za svou stranu doplnil: "Myslím si, že se nám dneska nedařilo líp bránit. Hodně jsme se na útok Královopolských připravovali. Věděli jsme, že mají extrémně silné pivoty a kladli jsme důraz, aby se to na ně nedohrávalo. Ve finále to bohužel nefungovalo tak, jak bychom chtěli. Bohužel se nám nedařilo také střelecky. V kritických pasážích, kdy se zápas lámal na jednom nebo druhou stranu, tak jsme neproměnili několik šancí. Pak už jsme těžko stíhali dohánět náskok domácích."

 

Foto: Martin Duroň