Česko – Německo 21:32. Juniorky padly i v odvetě a kemp zakončily dvěma porážkami

06/04/2024 | reprezentace
První zápas české reprezentace juniorek na přípravném soustředění ve Slaném neměl vítězný konec. Češky prohrávaly výrazně už v poločase, a nakonec s Německem padly o deset branek. Hned v sobotu se ve sportovní hale konala odveta. Tu ale bohužel domácí házenkářky rovněž prohrály, přestože v poločase ztrácely pouhé dvě trefy. Na kempu tak vítězství neokusily.

Vyloučení: 1:2

Světový šampionát juniorek v Severní Makedonii se rychle blíží. České juniorky se na něj připravují i tréninkovým kempem ve Slaném, v rámci něhož se reprezentantky měly také utkat ve dvojduelu s výběrem Německa. První duel se odehrál v pátek 5. dubna od 17 hodin, Češky ale neměly nejlepší vstup do utkání a do poločasu se jejich manko prohloubilo až na šest gólů.

Přestože ve druhé půli předvedly zlepšený výkon směrem dopředu, náskok soupeře se jim nepodařilo dotáhnout. Německo nakonec svůj gólový účet ještě rozšířilo a z prvního vzájemného utkání si odneslo desetibrankovou výhru. Z českého týmu se nejvíce střelecky dařilo Simoně Schreibmeierové, který nasázela rovných sedm branek.

Sestava Česka: Rajová, Rafajová 1 - Coufalová, Gabrhelová 1, Rajová Ka., Protivová 1, Šimková 2, Schreibmeierová 7, Brabcová, Pejšová 2, Mazánková, Panošková 1, Rajová Kri., Kräuterová 3, Behenská 1, Řádová 3, Mocková, Jirásková 1.

I odvetu zvládly lépe Němky

Odvetný přípravný zápas ve Slaném: Česko – Německo 21:32 (12:14) | 6. 4. 2024
Vávrová 9, Řádová 4, Coufalová 2, Pejšová 2 – Bassiner 6, Petzold 5, Däuble 4
Rozhodčí: Adam Hill – Matěj Oškera
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1
Vyloučení: 4:4

O den později se konala odveta. Do ní chtěly domácí hráčky vstoupit lépe, což se povedlo. České juniorky totiž dokázaly v prvním poločase držet krok mnohem lépe než v úvodním utkání. Do druhé půle vstupovaly pouze s dvoubrankovým mankem, bohužel se jim ale nepovedlo na předvedenou hru navázat i v závěrečné půlhodině, kdy nasázely pouze devět branek, zatímco soupeř jich zvládl dvakrát tolik. Němky tak vyhrály i druhé utkání, tentokrát s výsledkem 32:21.

Do hodnocení celého kempu se pustil trenér české reprezentace juniorek Dušan Poloz: „Nejsem spokojen s výkony ani s výsledky. Celý kemp byl kostrbatý, rozházený. Bohužel jsme se trefili do písemných maturitních zkoušek, holky přijížděly a odjížděly, bylo to všelijaké. To ale neomlouvá naše výkony, které byly velmi slabé. Za konfrontaci s Německem jsme moc rádi, je to soupeř, který je před námi, je silný. Nás to vrátilo zpět do reality. Budeme se snažit nastavit ten tým tak, abychom se prezentovali nejen jinou hrou, ale i jinými emocemi. Ten týden byl trochu smutný,“ komentoval.

Sestava Česka: Wizurová, Rafajová - Coufalová 2, Kubálková, Gabrhelová 1, Rajová Ka., Protivová 1, Šimková, Brabcová, Pejšová 2, Mazánková, Vávrová 9, Rajová Kri., Kräuterová 1, Behenská 1, Řádová 4, Mocková.