Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Junioři proti Extralize, dorostence čekají na kempu dva přípravné zápasy se Slovenskem

15/03/2022 | reprezentace
Kromě mužské reprezentace mají v březnu své kempy také junioři a dorostenci. První jmenované čekají atraktivní souboje s extraligovými celky Duklou a Novým Veselím, mladší z kategorií zase vyrazí na Slovensko, kde si dvakrát zahraje proti domácímu výběru.
Junioři proti Extralize, dorostence čekají na kempu dva přípravné zápasy se Slovenskem

Junioři proti dvěma čtvrtfinalistům Extraligy

Nejstarší mládežnickou reprezentaci čeká další z kontrolních srazů. „Poslední jsme měli v ledu. Snažíme se dlouhodobě o to, abychom byli v kompletním složení, ale nedaří se nám to," prozrazuje trenér Pavel Pauza. „Hráči buď nemohou, nebo jsou tak dobří, že jsou zvaní do seniorské kategorie. To nabourá představu, počítám, že v létě na šampionát budeme kompletní.“

„Postaršování“ ale díky funkčnosti systému problémem není. „Hráči se prolínali, myslím, že bych neměl problém si vzít kluky z dorostu, kdybych chtěl. Děláme věci stejně, začlenění je stejné, což jde vidět i v seniorech. Kluci, kteří prošli systémem, se velmi rychle zapojovali do hry národního týmu.“ Jiné omluvenky realizačnímu týmu nedorazily.

Junioři si zahrají s dvěma extraligovými celky: Duklou (17. března od 13:45) a Novým Veselím (19. března od 16:00) „Měli jsme hrát se Slovinskem, ale nedopadlo to. Určitě půjde o dobrou prověrku. Pro týmy to bude dobrá příprava na play off. Budeme se snažit co nejlíp připravit, zopakovat věci, které standardně na srazech děláme – jak útočné, tak obranné systémy. Dát kolektiv malinko dohromady a připravovat se na léto," pokračuje Pauza.

I tak realizační tým mrzí, že hráči nemají dostatek mezinárodních zkušeností. „Vzpomínám na kategorii ročníků 98-99 s Vojtou Patzelem a Matějem Klímou. Za rok jsme v juniorech hráli 20-25 mezinárodních utkání, nadcházející kategorie 00-01 nehrála naopak skoro nic, protože byl covid," uvědomuje si trenér. Aktuální mužstvo se setkalo s Rakouskem. „Časem se to projeví, na druhou stranu máme šikovné hráče, kteří se koukají do áčka a dostávají šanci. Je důležité obehrávat hráče v co největším počtu kontrolních utkání, posouvá je to. Mají tu nějaké postavení, větší prostor než ve vyšších týmech. Zkušenosti si nesou dál. Vidím to na Vojtovi, Matějovi, kam se posunuli a jak jsou platní v klubech. Snažíme se, aby to v juniorech fungovalo. Abychom hráče dovedli do repre trochu zkušené z mezinárodní úrovně.“

Nominace na přípravný kemp juniorů (16.-20. března) v Řepích:

Pavel Bajer (HC Zubří), Patrik Bartoš (SKP Frýdek-Místek), Jan Bolehovský (TJ Dukla Praha), Aleš Dolejší (HBC Jičín), Štěpán Fiala (HC Zubří), Tomáš Chmela (SKKP Handball Brno), Mathias Choleva (SKP Frýdek-Místek), Leonard Kaplan (Talent Plzeň), David Mazurek (HC Zubří), Daniel Sova (EHV Aue – GER), Jonáš Patzel (Hsg Nordhorn-Lingen – GER), Jiří Rakouský (TJ Dukla Praha), Martin Rakouský (TJ Dukla Praha), Adam Tomášek (TJ Sokol Nové Veselí), Matouš Kolečkář (SKKP Handball Brno), Kristián Galia (HCB Karviná), Daniel Grabemann (TJ Dukla Praha), Herbert Matějka (TJ Dukla Praha)

Dorostenci odehrají dva zápasy se Slovenskem

Výběr Jiřího Hynka má před sebou šest tréninkových jednotek. Čtyři ho čekají na zuberské půdě, kde se zároveň připravuje seniorský národní tým, další dvě budou následovat na Slovensku. S tamním výběrem si reprezentace zahraje dvě utkání. „Jaká to bude prověrka se teprve uvidí. Neznáme přesně sílu slovenského týmu, ale v dnešní době jsme rádi za každou mezinárodní konfrontaci. Pro kluky je velmi důležitá, takže jsme rádi, že si můžeme zahrát,“ říká hlavní kouč.

V zápasech bude tým zkoušet nové varianty, zároveň se bude opakovat a připomínat to, co dorostenci znají z minulých srazů. „Dvě jednotky v Zubří budou zaměřené na obranu, druhé dvě na útok. Chceme aplikovat nějaké nové věci do obranné a útočné fáze, zaměříme se právě na to. Poslední dva tréninky na Slovensku budou kompletně směřovat k utkání."

Nominace se – jako v dnešní době obvykle – neobešla bez komplikací. „Covidová doba zasáhla i tentokrát. Museli jsme reagovat, vypadli nám dva gólmani. Reagovali jsme na to, jinak jsme kompletní," pokračoval Hynek. Kádr se utká se Slovenskem v pátek 18. března od 18:00, v sobotu 19. března se od 10 hodin odehraje odveta.

Nominace na přípravný kemp dorostenců (15.-20. března) v Zubří a na Slovensku:

Martin Benýšek (KH Kopřivnice), Daniel Bláha (Talent Plzeň), Dan Erebai (TJ Dukla Praha), David Flajsar (TJ Sokol Nové Veselí), Jonáš Josef (TJ Dukla Praha), Vojtěch Košťálek (TJ Sokol Ostrava), Jakub Kratochvíl (TJ Dukla Praha), Jakub Lavička (Lovci Lovosice), Mikuláš Macur (TJ Dukla Praha), Pavel Mancl (HC Zubří), Filip Matouš (HBC Jičín), Pavel Ogoun (HBC Olomouc 1966), Marek Popela (TJ Sokol Nové Veselí), Marek Přenica (HC Zubří), Jakub Strýček (TJ Sokol Nové Veselí), Ondřej Štěpán (TJ Sokol Nové Veselí), Jakub Štochl (Talent Plzeň)

Foto + Foto TOP: Turnaj olympijských nadějí (Polský svaz házené)