Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Hodonín padl, Kynžvart nestačil na Chorzów a Slavia přejela Stupavu. Holkám to fungovalo, jak mělo, ví Salač

23/01/2022 | soutěže
Program 15. kola MOL Ligy ztenčila karanténní opatření v jednotlivých týmech. Z původních sedmi sobotních zápasů se nakonec odehrály jen dva, Slavia přejela slovenskou Stupavu, Hodonín naopak nestačil na Dunajskou Stredu. V neděli se zrodilo překvapení, Chorzów přehrál v dohrávce 10. kola Lázně Kynžvart a posunul se tak tabulkou vzhůru.

DHC SLAVIA PRAHA – TATRAN STUPAVA 39 : 16 (23 : 9) | 22. 1. 2022

Výrazný výkon i výsledek. Slavia potvrdila na domácí palubovce roli favorita a přehrála Stupavu jednoznačně 39:16, k příznivému výsledku dopomohla domácím především první půle, během níž Pražanky nasázely rovnou 23 gólů. „Rozhodla rychlá hra a naše druhá vlna," věděla spojka Tereza Vostárková. Ta tvořila hru sešívaných hráček, sama cítí, že je ovšem pořád na čem pracovat. „V obraně bychom spolu měly začít víc komunikovat a pomáhat si. Máme tam mezery. Ze strany útoku je pak samozřejmě třeba proměňovat větší počet šancí a trefovat bránu."

Proti Stupavě ale slávistky roli favoritek zvládly bezchybně. Naposledy v nejvyšší soutěži vyhrály 7. listopadu minulého roku proti Písku, teď bilanci čtyř zápasů se dvěma remízami a stejným počtem proher zlomily. „Dva body pro nás jsou důležité. Dá se říct, že pro nás byly povinností. Minule jsme v Porubě ztratili, celou dobu jsme vedli, závěr se nám však nepovedl a byla z toho remíza. Sobotní utkání se mi líbilo, převyšovali jsme soupeře jak v obraně s přechodem, tak v postupném útoku. Jsem rád, že to holkám fungovalo tak, jak mělo. Doufám, že jim to vydrží i do dalších zápasů a budeme se krůček po krůčku přibližovat play off," komentoval trenér Jan Salač.

Výrazný střelecký večer zažily osmigólová Adriana Míšová a sedmigólová Magdalena Svobodová. „Řekli jsme si, že nemůžeme podceňovat nikoho, obzvlášť poté, co Stupava porazila minulý týden Zlín. Naše výkony nejsou úplně optimální, teď se k nim přidávají nemoci, naštěstí ne covid, ale angíny, což nás brzdí," uvědomoval si kouč Slavie. „Upozorňoval jsem tým, že nepůjde o jednoduchý zápas. Dobré bylo, že jsme vyprovodili brankařku po deseti minutách, v závěru ukázala, že bychom s ní měli větší problémy.“

Kompletní rozhovor s Janem Salačem a Terezou Vostárkovou

Rozhodčí: Brzósková Kateřina, Sovová Marta

HK HODONÍN – HC DAC DUNAJSKÁ STREDA 22 : 36 (7 : 20) | 22. 1. 2022

Pravou nohou vstoupily do utkání hostující hráčky, které si velmi brzy vytvořily tříbrankové vedení. V šesté minutě měly náskok po trefách dalších slepených trefách navíc už pětibrankový. Dunajská Streda tahala za delší konec v podstatě celý první poločas, což nakonec vyústilo v drtivý třináctibrankový rozdíl. Ten se sice do konce utkání už kromě jediné branky nenavyšoval, domácí celek ovšem nedokázal najít na slovenského favorita recept.

Většinu branek Hodonína nastřílely Laura Víchová (8), Michaela Smějová (6) a Bára Krejčíková (5), na druhé straně zářily Natália Némethová se Sári Barbarovou, obě nasázely sedm branek. Dunajská Streda se i díky nedělní prohře Kynžvartu osamostatnila na třetí příčce tabulky. Hodonín zůstává předposlední.

Rozhodčí: Moravec Lukáš, Tůma Martin

DOHRÁVKA 10. KOLA: RUCH CHORZÓW – LÁZNĚ KYNŽVART 27 : 24 (11:12) | 23. 1. 2022

Kynžvartské házenkářky měly původně nastoupit o víkendu hned do dvou zápasů, vlnou pozitivních případů a karanténních opatřeních v jednotlivých týmech odcestovaly ovšem pouze do Polska. Proti tamnímu Ruchu si dělaly zálusk na dva body, roli favoritek ale nezvládly.

Ačkoliv český celek ovládl první poločas 12:11, ve druhém neunesl hru nervů a Chorzówu překvapivě podlehl 24:27. Dunajská Streda, která naopak přetlačila Hodonín, si tak vytvořila na Kynžvart už čtyřbodový polštář na třetí příčce. Chorzów naopak přeskočil Zlín a vyhoupl se na 11. místo tabulky.

Rozhodčí: Budzák Andrej, Záhradník Michal

Foto + Foto TOP: Ladislav Nussbauer (DHC Slavia Praha)