Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MOL Liga: Šaľa okradla Porubu brankou sekundu před koncem! Kynžvart v dohrávce podlehl Iuventě

28/03/2024 | soutěže
Duely 20. kola MOL Ligy odstartoval souboj mezi Dunajskou Stredou a Hodonínem, v němž Slovenky dominovaly a zvítězily jasně 36:21. Následoval sobotní program, ve kterém Baník vyhrál ve Zlíně, Olomouc v Písku a Plzeň doma nad Slavií. V neděli se dohrál duel Poruby, která v samotném závěru podlehla Šaľe. Dohrávané utkání mezi Kynžvartem a Michalovci dopadlo lépe pro slovenský tým, když na západě Čech vyhrál těsným rozdílem 29:28.

Vyloučení: 4:2

Zlomové momenty: Domácí hráčky vstoupily do utkání sebevědomě a po jedenácti minutách vedly už 5:2, navíc do poločasu neustále svůj náskok navyšovaly až do stavu 18:9, který platil i po půlhodině hry. Ve druhém dějství Slovenky tahaly za delší konec a neubíraly ze své aktivity, naopak jako poslední nasázely pět tref v řadě, čímž zakončily na 36:21.

Zajímavost zápasu: Od remízy v listopadu 2019 se oba celky střetly už sedmkrát a vždy slavila výhru Dunajská Streda.

Nejlepší střelkyně: Na straně domácích byla nejaktivnější šestigólová dvojice Mónika Pénzes, Jovana Ilič, v dresu Hodonína se zase osmkrát trefila Laura Víchová.

Co výsledek znamená: Dunajská Streda sice už nemá šanci přeskočit první Iuventu, ale díky výhře si polepšila před třetím Mostem. Hodonín zůstává se čtyřmi body o skóre poslední.

Diváci: 567

Zlomové momenty: Zlín nezačal vůbec špatně, po úvodních deseti minutách se ale iniciativy chopil Most, kterému se dařilo postupně odskakovat. Zlín ale od 27. minuty skóroval hned pětkrát, přičemž povolil Baníku jen jednu branku, a do poločasové pauzy odešel jen s jednogólovým mankem. Dlouho se pak hrálo hodně vyrovnaně, jenže následně hostující házenkářky zaznamenaly několik dobrých vícebrankových sérií, a nakonec vyhrály o devět tref.

Zajímavost zápasu: Jednalo se už o 26. vzájemné soutěžní utkání v řadě, které dokázal Most ovládnout.

Nejlepší střelkyně: Střelecky se nejvíce dařilo Natálii Kuxové, která nastřílela osm branek. Jednou se trefila i ze sedmičky.

Co výsledek znamená: Baník po vítězství dosáhl už na 31 bodů a v tabulce je třetí. Zlín zůstává s osmi body desátý.

Zora zaskočila Písek a živí naději na play-off

SOKOL PÍSEK – DHK ZORA OLOMOUC 29:30 (17:12) | 9. 3. 2024
Korešová 9, Indráková 7, Boorová 5 – Daňková 7, Vasiljeva 5, Roupcová 4
Rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný
Sedmimetrové hody: 3/1–6/5
Vyloučení: 2:3

Zlomové momenty: Prvním důležitým faktorem bylo, že se Zora dokázala oklepat z velkého manka v poločase, a do 39. minuty byl stav vyrovnaný. Rozdíl se ale tvořil až na konci. V 55. minutě Písek započal tříbrankovou sérii, díky které vyrovnal na 28:28, pak ale udeřila Iva Malinová ze sedmičky, Michaela Daňková ze hry a soupeř už pouze snížil skóre brankou Ivety Korešové.

Zajímavost zápasu: Olomouc porazila Písek už potřetí v řadě. Vyhrála obě letošní střetnutí, porazila ho i v loňském souboji o třetí místo, jehož první zápas dopadl remízou.

Nejlepší střelkyně: Nejlepší střelkyní Písku byla opět Iveta Korešová. Ta se prosadila tentokrát devětkrát, pokaždé ze hry.

Co výsledek znamená: Výsledek zápasu byl pro oba týmy hodně důležitý. Písek by si bodem zajistil jistotu play-off už definitivně. Zora potřebovala nutně vyhrát, jinak by naopak šanci ztratila. Nyní ji ještě živí, ale musela by vyhrát oba zápasy s Dunajskou Stredou a Porubou a Sokol by nesměl získat už ani bod.

Plzeň doma překvapila Slavii

DHC PLZEŇ – DHC SLAVIA PRAHA 34:29 (14:17) | 9. 3. 2024
Schreibmeierová 10, D. Galušková 6, V. Fenclová 6 – Vostárková 6, Švihnosová 5, Míšová 4
Rozhodčí: Marek Bareš – Ondřej Háza
Sedmimetrové hody: 4/1–6/5
Diváci: 176

Zlomové momenty: Slavia ovládla první půli o tři branky, navíc z počátku druhé části navýšila na pětigólový náskok. Od 34. minuty ale Plzeň vsítila pět branek a soupeři za tu dobu povolila skórovat pouze jednou. Dalšími třemi góly za sebou od 40. minuty přešla dokonce do vedení, které už soupeřkám nepřenechala. V 55. minutě měla náskok pěti branek, čímž rozhodla.

Zajímavost zápasu: Západočešky dokázaly porazit Pražanky po dlouhých čtyřech zápasech. Naposledy se jim to povedlo v dubnu roku 2022, kdy zvítězily venku.

Nejlepší střelkyně: Nejvíce branek nasázela domácí Simona Schreibmeierová, jež se prosadila desetkrát, přičemž dvakrát skórovala ze sedmičky.

Co výsledek znamená: Pro Slavii je to další ztráta, Pražanky prohrály už třetí z posledních čtyř duelů. Plzeň se po výhře dostala na třináct bodů.

Diváci: 75

Zlomové momenty: Poruba měla ve druhém poločase dobrý náskok, ve 41. minutě vedla dokonce o čtyři branky. Od té chvíle se ale soupeřkám podařilo skórovat čtyřikrát, přičemž domácí hráčky odpověděly jen jednou. Slovenky tak stáhly náskok, ačkoliv ještě nesrovnaly. Do vedení se pak dostaly až v 59. minutě brankou Kataríny Pócsikové. V čase 59:21 vyrovnala Sheila Hiraldo a téměř to vypadalo, že si hráčky rozdělí body, ale v čase 59:59 utrhla nakonec vítězství ve prospěch Slovenek znovu Pócsiková.

Zajímavost zápasu: Šaľa nad Porubou dominuje, porazila ji už šestkrát v řadě. Naposledy Ostravanky skolily slovenský celek 23. ledna roku 2021.

Nejlepší střelkyně: Domácí tým táhly Karolína Rajová s Anežkou Farářovou, obě hráčky zapsaly po pěti gólech. Na druhé straně byla nejvíce vidět šestibranková Eliška Ratvajská.

Co výsledek znamená: Poruba se mohla bodově vzdálit Hodonínu, jenže o tuto šanci přišla v samotném závěru. Šaľa se zase dotáhla na rozdíl dvou bodů k sedmé Zoře.

Kynžvart sahal po skalpu Iuventy

Házená Kynžvart – Iuventa Michalovce 28:29 (12:16) | 28. 3. 2024
Nejvíce branek: Vávrová 6, Dresslerová 6, K. Königová 4 – Bačenková 5, Habánková 4, Krivokapić 4
Rozhodčí: David Šlezingr – Jiří Špunar
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2
Vyloučení: 4:3
Diváci: 300

Zlomové momenty: Úvodní desetiminutovka se nesla ve vyrovnaném duchu. Ke konci první dekády zápasu vyrovnávala na 6:6 Veronika Dvořáková. V dalším průběhu se Iuventě podařilo odskočit, když v 21. minutě po brance Anastasije Krivokapić vedla již 13:8. Minutu a půl před koncem prvního dějství už jen za domácí korigovala na 12:16 Šárka Kapusniaková. Čtyřbrankový náskok si slovenský tým udržoval až do 45. minuty, kdy se trefila Yevheniia Kohuch. Kynžvart se v závěru nadechoval k obratu, avšak další bodový profit si do tabulky nepřipsal. Na konečných 28:29 snížila sedmatřicet sekund před závěrečnou sirénou ze sedmimetrového hodu Veronika Vávrová.

Zajímavost zápasu: Michalovce dokázaly srazit Západočešky už potřetí za sebou a pojistily si tak vedoucí příčku v soutěži.

Nejlepší střelkyně: Za domácí se šestkrát prosadila Veronika Vávrová a Katka Dresslerová. První jmenovaná se třikrát nemýlila ze značky sedmimetrového hodu.

Mládí vpřed: Osmnáctiletá Veronika Vávrová v tomto klání vyrovnala svůj nejlepší střelecký počin v aktuálním ročníku. O dva roky starší křídelnice Kristýna Königová se radovala ve čtyřech případech.

Co výsledek znamená: Kynžvart si za poslední čtyři zápasy připsal jediný bod a závěrečném kole bude muset zabrat na půdě Zlína, aby uhájil čtvrtou příčku.