Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Proběhl další turnaj Chebské školní ligy

07/04/2022 | mládež
Ve středu 30. března 2022 se opět sešli zástupci Házená Kynžvart a HC Hvězda Cheb s chebskými školami a jednou mimo chebskou v městské sportovní hale v Chebu, aby se spolu utkali na dalším turnaji školní ligy v miniházené.
Proběhl další turnaj Chebské školní ligy

Turnaje se zúčastnilo celkem pět základních škol, a to 1. ZŠ Cheb, 3. ZŠ Cheb, 5. ZŠ Cheb, 6. ZŠ Cheb a ZŠ Skalná, která se spolu s chebskými školami již zúčastnila druhého turnaje školní ligy v miniházené. Zájem o miniházenou ve Skalné nás velice těší, a i proto plánujeme do budoucna oslovit základní školy v okolí příhraničí, a rozšířit tak miniházenou dál do okolí.

Brzy ráno se sešli zástupci klubů Házená Kynžvart a HC Hvězda Cheb, aby vše ve sportovní hale v Chebu připravili, přivítali učitele/trenéry spolu se svými družstvy a sdělili informace k organizaci turnaje. Ještě před prvním hvizdem píšťalky děvčata (házenkářky z domácího klubu HC Hvězda Cheb, které se po celý turnaj zhostily role rozhodčích) všechny účastníky/žáky rozcvičila a šlo se na to.

Turnaj byl určen pro dvě kategorie 4.+5. třídy a 2.+3. třídy. Poněvadž bylo v kategorii 2.+3. třída o jedno družstvo méně, zahrály si mladší děti dvoukolově. Turnaj se hrál na dvě hřiště systémem každý s každým a hrací čas byl nastaven na 1x10 minut. Během dopoledne přišel turnaj navštívit i zástupce nově vznikajícího oddílu chlapecké házené HÁZENÁ CHEBSKO, který byl překvapen velkým zájmem některých žáků. Během dne bylo k viděný velké nadšení ze hry a stále se zlepšující výkony u některých žáků. Je vidět, že učitelé se snaží pracovat, zdokonalovat a posouvat své žáky dál a dál.

Nakonec turnaje byl každý účastník odměněn diplomem a medailí. Rádi bychom chtěli velice poděkovat všem za bezchybnou a aktivní pomoc s organizací hlavně Jiřímu Maršíkovi (Házená Kynžvart), Janě Jadlovské (Házená Kynžvart), Josefu Heřmánkovi (HC Hvězda Cheb), Petru Pražákovi (HC Hvězda Cheb) a hráčkám z klubu HC Hvězda Cheb za řízení utkání.

Velké díky samozřejmě letí i ke skvělým vstřícným učitelům jednotlivým ZŠ za účast. Do budoucna máme v plánu uspořádat do konce školního roku ještě jeden turnaj v miniházené v Chebu, tak se budeme těšit zase na viděnou.

Fotogalerie k prohlédnutí zde.

Irena Soukupová , Garant školní ligy KKSH