Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Přípravný turnaj krajských výběrů opanoval Jihomoravský kraj

13/02/2022 | mládež, ostatní/různé
Pět týmů, deset zápasů a 419 branek. To je krátký výčet přípravného turnaje krajských výběrů, který se odehrál 6. února v Novém Veselí. Pro výběry se jednalo víceméně o první přípravný turnaj ze série. Cílem je připravit krajské výběry na vrchol sezóny, kterou bude letní Olympiádou dětí a mládeže v Olomouckém kraji.
Přípravný turnaj krajských výběrů opanoval Jihomoravský kraj

Turnaje v ZDT Aréně se účastnilo celkem pět krajských výběrů. Kromě domácího kraje to byl i Jihočeský kraj, Středočeský kraj, Olomoucký kraj a Jihomoravský kraj, který bude na nadcházející olympiádě rozhodně jedním z favoritů na celkový triumf. Hrací systém turnaje byl zcela totožný, jako je známý ze Žákovské ligy. Každý celek odehrál tak čtyři duely 2x18 minut.

A jak to celé dopadlo? Vzhledem k průběžným výsledkům byl poslední souboj celého turnaje, Olomoucký kraj proti Jihomoravskému, přímou bitvou o první místo. Lépe na tom byli od první minuty Jihomoravané, kteří si nakonec došli pro výhru 21:15 a mohli slavit triumf. Vysočina brala třetí místo, když těsně prohrála s pomyslnými finalisty turnaje, zvládla však souboj s Jihočechy a Středočeským krajem. Na poslední dva uvedené kraje zbyl duel o čtvrté místo, výhrou 20:16 si však výběr kouče Baierlinga připsal rozhodující dva body.

„Čtyři kluci měli do soboty karanténu, i přestože to vypadalo růžově, tak nám jeden hráč vypadl. Toho jsme ale dokázali nahradit,“ oddechuje si trenér Vysočiny Miroslav Štohanzl vzhledem k současné situaci. „S průběhem turnaje jsem spokojen. Ačkoliv bylo vidět, že spolu hrají kluci teprve první zápasy, nechali na hřišti všechno. Snažili jsme se hledat dvojičky, které by mohly vzejít na další kempy, jinak si ale myslím, že kvalitativně byl turnaj skvělý,“ pochvaluje si konfrontaci stále aktivní hráč extraligového Nového Veselí.

Výsledky turnaje:

Kraj Vysočina – Jihomoravský kraj 23:25
Jihočeský kraj – Středočeský kraj 20:16
Olomoucký kraj – Kraj Vysočina 23:20
Jihomoravský kraj – Jihočeský kraj 30:19
Středočeský kraj – Olomoucký kraj 11:22
Kraj Vysočina – Jihočeský kraj 26:21
Jihomoravský kraj – Středočeský kraj 31:17
Jihočeský kraj – Olomoucký kraj 17:21
Středočeský kraj – Kraj Vysočina 9:33
Olomoucký kraj – Jihomoravský kraj 21:15

Výběr Jihomoravského kraje

Výběr Olomouckého krajeVýběr Kraje VysočinaVýběr Jihočeského krajeVýběr Středočeského kraje