Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Novinky z Online ligy SKSH včetně komentáře!

07/04/2021 | mládež, soutěže
Pilotní projekt online ligy běží na plno pod Středočeským krajským svazem házené. Unikátní projekt vstupuje už do 4. kola a zároveň čtvrtého týdne. Podrobnosti se dozvíte v článku.
Novinky z Online ligy SKSH včetně komentáře!

 

Fanoušci Středočeské házené, přináším Vám článek o průběhu nového projetu Online liga ve Středočeském krajském svazu házené. Doporučuji si nejdříve přečíst oficiální představení projektu, které naleznete ZDE. A také článek z předchozího kola, kde je vysvětlen rozpis a rozlosování Online ligy ZDE.

Tento týden se v online lize potvrdilo, že záleží na každém jednotlivci. V několika zápasech totiž rozhodovaly pouze jednotky o vítězi a poraženém. Proto vždycky záleží na každém výkonu každého hráče či hráčky. A věřte mi, že máte o co soutěžit!

 

Online liga staršího žactva SKSH

Dnes bych rád prohodil pořadí a začal bych od nejstarší kategorie, která se účastní Online ligy. Tento týden účastníci soutěže soutěžili v těchto disciplínách:

Kategorie

Disciplína č. 1

Disciplína č. 2

Disciplína č. 3

Disciplína č. 4

Disciplína č. 5

st. žactvo

Dvojšvih či vajíčko při skoku přes švihadlo v před. Hodnotí se počet úspěšných provedení za 1 min.

Stoj rozkročný, vzpažit s míčem a hodit míč za hlavou mezi nohama, aby hráč chytl míč po odrazu od země před tělem. Hodnotí se počet úspěšných provedení za 1 min.

Přihrávání o zeď ze vzdálenosti 1,5m a chytání míče střídavě P/L a stejnou rukou míč hráč hází. Hodnotí se počet provedených přihrávek levou i pravou rukou dohromady (přihrávky se sčítají) za 1 min.

1 min stoj rozkročný a driblink „8“ mezi vlastníma nohama. Hodnotí se počet provedených a dokončených „8“ za 1 min.

Angličáky – počet provedení za 1 minutu. Provedení -dřep, vzpor ležmo, opětovný dřep a výskok.

 

V minulém týdnu každý tým odehrál jeden zápas. Toto kolo spadl černý Petr na tým TJ Sokol Úvaly B a tento tým měl pauzu.

ne 4. 4. 18:00

LIONS HOSTIVICE

1:4

TJ SOKOL ÚVALY A

 

ne 4. 4. 18:00

SPARTAK PŘÍBRAM D

2:3

HC KOLÍN

 

ne 4. 4. 18:00

SPARTAK PŘÍBRAM

0:5

TJ SOKOL KOSTELEC N.L.

 

 

Komentář: Po tomto kole se nám na první pozici usadil tým TJ Sokol Kostelec nad Labem. Komentář Terezy Karellové potvrzuje, že v týmu je vynikající morálka a kluci soutěží i mezi sebou a navzájem se podporují. Jejich systém soutěžení podporuje i vnitřní klubová soutěž, kde starší žactvo soutěží proti mladšímu žactvu a mají proto dvakrát větší snahu předvádět co nejlepší výkony. I tento tým má však na svém kontě jednu porážku. A proto se stejným počtem bodů je pouze o skóre za nimi tým Lions Hostivice, který vede zkušený Petr Rams. A následně se stejným skóre jako Hostivice i HC Kolín, který je však složen z převážné většiny z dívek, pouze s výpomocí několika kluků. Tento tým to v nabité konkurenci tedy nemá vůbec lehké a přesto dokazuje sílu, kterou společně bojující tým má. Následně na čtvrtém místě je tým TJ Sokol Úvaly A, který je však pouze o skóre před TJ Sokol Úvaly B a Spartakem Příbramí. Všechny tyto týmy mají po dvou bodech, ale také mají odehrány pouze dva zápasy. V tuto chvíli na posledním místě se nachází Spartak Příbram D. Tento tým je složen pouze z dívek a musíme říct, že to rozhodně má těžší v některých disciplínách jako jsou např. angličáky. Trenér Pavel Pecka však vkládá důvěru do svých svěřenek a věří, že to nejlepší teprve předvedou a snaží se je motivovat k pravidelnému trénování soutěžních disciplín. A já věřím, že stejně jako u ostatních týmu se to povede!

Detailní výsledky najdete v tomto PDF souboru ZDE.

Online liga mladšího žactva SKSH

Tento týden účastníci soutěže soutěžili v těchto disciplínách:

Kategorie

Disciplína č. 1

Disciplína č. 2

Disciplína č. 3

Disciplína č. 4

Disciplína č. 5

ml. žactvo

Skoky snožmo vzad přes švihadlo za 1 min. Hodnotí se počet přeskoků za daný časový úsek.

Stoj na jedné noze míč držím mezi loktem a kolenem a následně jej chytnu, vrátím se do výchozího postavení a cvik provedu znovu. Hodnotí se počet provedených pokusů za 1 min.

Počet přihrávek o zeď ze vzdálenosti 3 m za 1 min. 

1 min driblink ze stoje do lehu bez přerušení a zpět. Hodnotí se počet opakování za 1 min.

Přechod ze stoje vzpřímeného do lehu na břiše (hrudník se dotkne země) a opětovný vztyk do stoje vzpřímeného. Přechod do lehu na zádech (lopatky se dotknou země) a opětovný vztyk do stoje vzpřímeného. Cviky se provádí střídavě (po doteku hrudníkem následují lopatky a zpět) Hodnotí se počet opakování za 1 minutu.

 

Ve skupině A jsou výsledky zápasů:

ne 4. 4. 18:00

TJ SOKOL ÚVALY A

0:5

TJ SOKOL KOSTELEC N.L.

 

ne 4. 4. 18:00

TJ SOKOL LIBČICE N.VLT.

0:5

LIONS HOSTIVICE

 

 

Komentář: Po třetím kole je s šesti body a neutuchající touhou na prvním místě neporažený tým Lions Hostivice. Hned za nimi se však se ziskem čtyř bodů drží tým TJ Sokol Kostelec nad Labem. I zde je vidět neskutečná píle a chuť vyhrávat. Na třetím místě se dvěma body je tým TJ Sokol Úvaly A, který má v této soutěži lehké problémy s plněním disciplín. Doufáme, že brzy tento tým též zapojí všechny své členy a nevzdá se. Na čtvrtém místě je prozatím bez bodu tým TJ Sokol Libčice n. Vltavou. Rozhodně to však neznamená, že tento tým nemá sílu. Pravidelně během prvních dvou kol dokazoval, že umí soutěžit. I když mu zatím konečné skóre nepřálo, výsledky v disciplínách byly často velmi těsné. Bohužel toto kolo nejspíše Velikonoce způsobily menší zapojení hráčů či hráček a proto ani tento zápas nedopadl v jejich prospěch.

Detailní výsledky najdete v tomto PDF souboru ZDE.

Ve skupině B jsou výsledky zápasů:

ne 4. 4. 18:00

TJ SOKOL BĚLÁ P. B.

2:3

HC KOLÍN

 

ne 4. 4. 18:00

TJ SOKOL BĚLÁ P. B.

1:4

TJ SPARTA KUTNÁ HORA

 

ne 4. 4. 18:00

HC KOLÍN

1:4

TJ SPARTA KUTNÁ HORA

 

ne 4. 4. 18:00

SPARTAK PŘÍBRAM

0:5

TJ SOKOL ÚVALY BKomentář: Ve skupině B máme pouze jeden neporažený tým a to TJ Sokol Úvaly B. Tento tým si drží vedení s 8 body. Pouze od dva body méně má TJ Sparta Kutná Hora, který se na druhé místo v tabulce vyšvihnul díky dvěma vítězství v tomto kole. Na třetím místě je se čtyřmi body tým HC Kolín. Tento tým má pěknou bilanci dvě vítězství a dvě porážky. Na čtvrtém místě je tým TJ Sokol bělá pod Bezdězem, který se každý týden neskutečně posouvá. Zatím mu to však přineslo bohužel jenom jedno vítězství. Na pátém místě je v tuto chvíli Spartak Příbram. I zde je vidět neskutečná píle a snaha. Bohužel však zatím ještě v online lize nepoznal vítězství. Ale co my víme, co bude příští týden?

Rozhodně neházet flintu do žita. V tomto kole totiž často rozhodovaly pouze jednotky o vítězi a poraženým. Když každý přidá třeba jeden přeskok přes švihadlo, příště už může být jeho tým vítězem!

Detailní výsledky najdete v tomto PDF souboru ZDE.

 

Online liga minižactva SKSH

Tento týden účastníci soutěže soutěžili v těchto disciplínách:

Kategorie

3. kolo a 4. kolo

Disciplína 1

3. kolo a 4. kolo

Disciplína 2

Minižactvo

Kolik přihrávek jednoruč s rodičem/sourozencem, na vzdálenost alespoň 3 metry dokáží za 1 min. Když míč spadne na zem, počítá se od začátku. Počítají se pouze přihrávky provedené hráčem. 

Počet dřepů za 1 minutu. Hloubka dřepu musí být minimálně do pravého úhlu v kolenou. Začíná se ze vzpřímeného stoje (Chodidla mírně rozkročená na úroveň pánve směřují dopředu, kolena propnutá. Kyčle, hrudník a hlava jsou v ose (z bočního pohledu), ruce jsou spojené dlaněmi za hlavou.

 

V online lize minižactva se odehráli 3 zápasy, kterých se neúčastnil tým TJ Spartak Kutná Hora, protože na něj v tomto kole vyšla pauza.

ne 4. 4. 18:00

HC KOLÍN

0:2

SPARTAK PŘÍBRAM

 

ne 4. 4. 18:00

TJ SOKOL ÚVALY

1:1

LIONS HOSTIVICE

 

ne 4. 4. 18:00

TJ SOKOL BĚLÁ P. B.

0:2

TJ SOKOL KOSTELEC N.L.

 


Komentář: V tabulce minižactva je to velice napínavé. Na prvním místě je s dvěma vítězstvími a jednou remízou tým TJ Sokol Úvaly. Hned za ním však číhá tým TJ Sparta kutná Hora, který má však o zápas méně odehráno a o to větší šanci Úvaly přeskočit. Stejně bodů jako TJ Sparta Kutná Hora má však i TJ Sokol Kostelec nad Labem. Tento tým má však odehrány tři zápasy a již poznal jednu porážku. S dvěma body je na čtvrtém místě Spartak Příbram a na pátém místě pouze o skóre tým HC Kolín. S jedním bodem na šestém místě je tým Lions Hostivice a prozatím na sedmém místě je tým TJ Sokol Bělá pod Bezdězem. Tento tým však zatím odehrál pouze dva zápasy a bude mít ještě hodně příležitostí se v tabulce posunout.

Detailní výsledky najdete v tomto PDF souboru ZDE.

Přeji Vám všem štěstí i do následujících kol!

Ladislav Pokorný