Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

O štít města Chebu až v roce 2021

02/12/2020 | reprezentace
Letošní 47. ročník mezinárodního házenkářského turnaje O Štít města Chebu, který měl své místo v termínové listině 26.11. - 28.11.2020, se bohužel nemohl kvůli vládním nařízením vztahujícím se k COVID-19 uskutečnit.
O štít města Chebu až v roce 2021

Hlavní organizátory turnaje - oddíl FK Hvězda Cheb - velmi těší dlouholetá spolupráce s Českým svazem házené, která přispěla k tomu, že české házenkářky využily i tak chebské zázemí a po dlouhé době se sešly k společnému přípravnému kempu před mistrovstvím Evropy právě tady na západě Čech. Na srazu se objevilo několik nových tváří, mezi nimi také člen realizačního týmu, zástupce Házená Kynžvart v podobě fyzioterapeuta Šimona Božíka. Při dodržení všech restrikcí v chebské sportovní hale měly reprezentantky připravený veškerý servis k adekvátní přípravě. Byl mimo jiné také nainstalován umělý sportovní povrch, na kterém se bude hrát na šampionátu v Dánsku. Hráčky i realizační tým byly pravidelně každé tři dny testovány a na vše dohlíželi zástupci Krajské hygienické stanice.

trenink repre žen cheb 2020

Zvláštností této přípravy byly modelace situací, které mohou v Dánku nastat. Proto například rekondiční tréninky probíhaly na hotelu – tak aby pro tým byla simulována tzv. bublina, která představuje izolování týmu na jednom patře. Zkouškou prošla různá specifická cvičení proveditelná na chodbě nebo schodišti hotelu, tak aby se hračky i za těchto podmínek držely v pohotovosti. Spoustu času bylo věnováno regeneraci, fyzioterapii, masážím a přístrojové terapii. Nechyběl také prostor pro taktickou přípravu a v neposlední řadě pro utužování kolektivu například v podobě mikulášské besídky.

Zástupci oddílu házené FK Hvězda Cheb věří, že v roce 2021 bude možné pokračovat v tradici a navázat na tento historicky nejstarší turnaj reprezentačních výběrů žen v Evropě. Ve spolupráci s nově vzniklým Karlovarským krajským svazem házené a dalšími sportovními subjekty jistě dokážeme zajistit kvalitní a atraktivní sportovní událost, která přispěje k propagaci házené v Karlovarském kraji a zároveň zabezpečit kvalitní přípravu reprezentačních družstev, které jsou pro naši mládež tím nejlepším příkladem. Na domácí půdě tak mají všichni možnost potkat se tváří v tvář a ujistit se, že cíle jsou na dosah.

tým repre žen cheb 2020

Mistrovství Evropy bude zahájeno v Dánsku právě v těchto dnech a na naše hráčky čekají v základní skupině těžké soupeřky - Rusko, Švédsko a Španělsko. Věříme, že budete alespoň na dálku při tom stejně tak jako my. Utkání je možné sledovat na televizních kanálech Sport1 a Sport2. Další informace k šampionátu najdete zde. Děkujeme všem, kteří přispěli k pohodové atmosféře reprezentačního srazu v Chebu a věříme, že na něj naše reprezentantky naváží jen těmi nejlepšími výkony.

Daniela Radová

Člen Exekutivy KVKSH ve spolupráci s FK Hvězda Cheb